Originální název: Káťa Katrin Katynka

Albatros - 1987

Albatros (1987)
Albatros (1971)
Státní nakladatelství dětské knihy (1959)

Román pro děti o dospívající dívce, která tráví prázdniny u babičky na Šumavě. Vlivem nového prostředí dětí, dospělých a zásluhou své babičky si začne uvědomovat svoje osobní chyby, zvláště sklon k povýšenosti a výstřednosti. Tak nachází nový vztah k sobě i k svému okolí.

Prvotina vyznamenaná v soutěži o nejlepší dětskou knihu.

. (Založil/a: Zrzka)

Alena Santarová Alena Santarová
*08.04.1923 - †15.05.1967

lalup
  3. 12. 2016, 19:41
Když mi bylo asi 15, půjčila mi tuto knížku teta, že bych si ji mohla oblíbit. Trefila se, jako vždycky. Četla jsem několikrát za sebou. A pak si ji teta vzala zpátky. Uplynulo několik roků a já jsem si při trávení krásných minut v různých antikvariátech na tento skvost vůbec nevzpomněla. Nechápu to. A teď, po osmi letech, jsem ji najednou objevila v Charitativním antikvariátu v MZK. A ač plně vysokoškolsky vytížená, musela jsem si Káťu Katrin Katynku zase přečíst. S láskou, porozuměním, napjatým očekáváním, i když jsem věděla, jak "to dopadne"... Nezklamala mě. Je nadčasová, rozhodně ne jen pro malé slečny. Už vím, co doporučím svojí mladší sestře, stejně jako moje teta mně. Doufám, že bude taky tak nadšená.