Znesvěcený ráj
Originální název: Combats et batailles sur mer

L . Mazáč - 1936

L . Mazáč (1936)
L . Mazáč (1930)

Ve třicátých letech 20. století se u nás - tj. v tehdejším Československu - zásluhou nakladatele L. Mazáče v Praze objevilo šest malých knížek „literatury faktu“ francouzského autora Paula Chacka, ve výtečném překladu a se znaleckými poznámkami V. Haunera. Každé z obou vydání bylo rychle vyprodáno. Jsou tak výtečně, dynamicky napsané, že ke skvostům námořní literatury patří dodnes, ač samozřejmě jsou faktograficky zčásti překonány propracovanějšími moderními díly. (čerpáno z Námořního žurnálu).
Každá ze šesti knížek se zaměřuje na válečné střety na moři v období první světové války. Styl psaní odpovídá roku vydání a nutno podotknout , že je to zpestřením , už tak výborně napsaných knih. (Založil/a: defender110)

Paul Chack Paul Chack
*1876 - †1945

Claude Farrère Claude Farrère
*27.04.1876 - †1957

defender110
  5. 1. 2012, 12:19
Vřele doporučuju nadšencům námořní tématiky. Ale sehnat, jakoukoliv knihu z této šestice je velké umění. (konkrétně zrovna tuto). Vlastním 5 ze 6 a marně sháním tu šestou. Ale podaří li se vám to nebudete litovat.(faktograficky jsou ,ale opravdu překonány) .Za mě 95%.