Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zajatec sněžného muže

0%
0 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zajatec sněžného muže
 Všechny obaly
Zajatec sněžného muže
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Zajatec sněžného muže

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Zajatec sněžného muže (vl. n. 1993) je dobrodružstvím z kanadské divočiny. Lovecká výprava společně s biologem Gooverem pátrá po sněžném muži. Zatímco biolog chce tvora zkoumat, lovci jej stopují jako štvanou zvěř. První konfrontace se sněžným mužem dopadne tragicky – většina mužů zemře, avšak Goover je sněžným mužem a jeho družkou ušetřen a naváže s nimi přátelství. Autor se jednoznačně staví na stranu Yettiho, který je pro něj symbolem svobody a nepokořené přírody.
(Adamovič – Slovník české literární fantastiky a science fiction) (Založil/a: charlie.vlcak)

(více)  
Lev Pelén Lev Pelén
*1941

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

charlie.vlcak
0%
  5. 1. 2012, 12:29
Knihu, dokonce s podpisem autora, jsem zdědil kdysi ve služebním autě po nějakém kolegovi a od té doby ji přechovávám v knihovně jako raritu - jednoznačně nejhorší kniha, jakou jsem kdy četl. Knihu vydal autor vlastním nákladem a není nikterak datovaná, takže jsem si dlouho myslel, že jde o nějakou reedici z oblasti horších prvorepublikových rodokapsů.
K samotnému ději - vzápětí poté, co autor poměrně obsáhle představí jednotlivé postavy knihy, čtyři lovce a biologa Goovera, zaútočí na výpravu vlci a vzápětí Yettiové, takže už na straně 22 jsou mimo Goovera všichni její účastníci mrtví a dál už o nich není ani zmínka. S jazykem Yetti(ů) se autor taky nedřel, přechází od podivného chroptění slabik a primitivních vět ("Selby dnes chytit lambuú", str.28) po věty typu "Už druhý den po tvém odchodu začnu péct tvé oblíbené placky" (str. 87). A podobně se vypořádal i s jejich chováním - na začátku téměř zvířecím, později ale Yettiové bez problémů kolektivně diskutují, dokonce o čemsi hlasují(!). Myslím, že jistá část knihy se zaobírala i popisem pohlavního života těchto tvorů, ale omlouvám se, hledat to nebudu, není oč stát.