Přiznání

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3170-9

Knižní klub (2011) 978-80-242-3170-9 416

Devět let čeká Donté Drumm v cele smrti na popravu: ačkoli nic nespáchal, byl tento mladík tmavé pleti ze Slone – a kdysi místní fotbalová hvězda – obviněn a odsouzen za znásilnění a brutální vraždu bělošské dívky Nicole Yarberové. Devět let bojuje Dontého právník Robbie Flak o zvrácení rozsudku. Když už se zdá, že vykonání trestu nic nepřekazí, přizná se v jiném městě luteránskému knězi skutečný vrah, Travis Boyette, k činu, za který má být Donté popraven. Začíná boj s časem a především s policejní a soudní mašinerií – ta však už dávno neslouží spravedlnosti, ale mnohem více osobním a kariérním ambicím politiků a policistů: pokud někdo jejich postavení ohrozí, neváhají ho obětovat – i kdyby šlo o život nevinného člověka. Román Přiznání, jehož zápletka opět vychází ze skutečného příběhu, je po Nevinném dalším Grishamovým výrazným protestem proti justiční praxi a trestu smrti, jež jsou uplatňovány v mnoha státech USA. (Založil/a: Franny_Glass)

lensha95
  10. 8. 2012, 13:53
Ze začátku se mi kniha velice líbila, dobře se četla a měla spád, ale po popravě a po nalezení těla už jsem se musela nutit, abych knihu vůbec dočetla. Za první polovinu bych dala klidně 5 hvězdiček, ale druhá polovina a zejména posledních 100 stránek mě donutilo hodnocení snížit. Nejraději bych dala 3,5 hvězdiček, ale jelikož to nejde, tak jsem se přiklonila ke 3.
Franny_Glass
  5. 1. 2012, 16:07
Ač jsem se těšila, kniha byla docela zklamáním. Oproti předchozím (byť jsem jich četla jen pár) neměla místy žádný spád. Hodně mi připomínala volbou tématu Celu smrti, kterou vydal dříve. Ta však byla značně podařenější. I v Přiznání si člověk najde dobrý pasáže, ale jak říkám - celkově spíše zklamání.
rafzaw
  4. 1. 2017, 12:03
Docela rozporuplná kniha. 300 stran výborných, posledních 100 (jak již psali čtenáři) slabších... Přesto mi něco dala :)
blala
  13. 2. 2015, 22:45
Souhlasim s lensha95. Též jsem měla problém s dočítáním. V závěru se vysvětlení celého případu opakuje asi 3x. Čtenáři to stačí jednou. Škoda. Kniha měla našlapnuto na 5 hvězdiček.