Yukon Quest

Stehlík - 2004
ISBN: 80-902707-8-6

Stehlík (2004) 80-902707-8-6 320

Podtitul: závod psích spřežení na 1000 mil přes Aljašku a Yukon

Pustou krajinou z Kanady na Aljašku se ženou psi se saněmi a s nimi závodníci, kteří věří tomu, že letos konečně vyhrají. Kniha zachycuje historii a průběh nejtěžšího závodu psích spřežení na světě.

Yukon Quest, závod na tisíc mil mezi americkým Fairbanksem a kanadským Whitehorsem, se stal legendou pro všechny příznivce saňových psů. Odehrává se v končinách, které vypadají skoro stejně jako před tisíci lety. Vysoké hory, velké řeky a hlavně sníh a led ve všech svých podobách. Tady každý rok ožívá něco, o čem většina z nás ví jenom z vyprávění – saně se ženou bílou plání, sníh odletuje od psích tlap, musher se drží madel saní a v běhu pobízí spřežení. Vynikající znalec Yukon Questu, kanadský novinář John Firth, nám ale umožní nahlédnout za plentu romantiky a prostřednictvím této knihy se seznámíme s každodenní tvrdou prací při výcviku a krmení psů, s průběhem a tratí závodu, s pocity vítěze i závodníka, kterému onemocněl tým a on on musí po roce nadějí a tužeb závod vzdát. Seznámíme se s pořadateli, veterináři a mnoha dalšími lidmi, kteří zajišťují chod závodu...

Kniha je doplněna oficiálními pravidly závodu 1998 a výsledkové listiny z let 1984 až 1998 včetně odměn a důležitými jmény. (Založil/a: Gepardice777)