Závod bílou divočinou

Pavel Mervart - 2003
ISBN: 80-903047-7-X

Pavel Mervart (2003) 80-903047-7-X 248

Podtitul: nádherné šílenství účastníků Iditarodu

Gary Paulsen ve své knize se strhující autenticitou líčí, jak se z obyčejného obyvatele Colorada, manžela a otce rodiny, stane jeden ze "šílenců" řítících se 1500 mil napříč krutou zimní Aljaškou...Paulsenovu rodinu donutily finanční potíže odstěhovat se na sever, kde bylo možno najít poměrně levné bydlení. Usadili se v dřevěném srubu uprostřed lesů na severu Minnesoty, v místech, kde se bez psího spřežení v zimě neobejdete. Garymu Paulsenovi se však jeho psí smečka z dopravního prostředku nutného k obživě postupem času mění ve vášeň a smysl života. Se svými psy prožije velká vítězství i prohry, okamžiky napětí, radosti i smrtelného nebezpečí, ale i situace, které na čtenářově tváři vyloudí úsměv.
Díky své až umanuté vytrvalosti a mnohdy možná i lehkomyslnosti se nakonec dostává na start nejznámějšího a nejnáročnějšího závodu psích spřežení - Iditarodu, na jehož trati jej teprve čeká opravdová životní zkouška - nikoli ohněm, zato mrazem, vichrem a ledem.

Závod bílou divočinou je kniha pro všechny milovníky zvířat, divoké přírody, humoru a dobrodružství. (Založil/a: Gepardice777)

psychoklara
  29. 9. 2016, 20:33
Dobrodružné a nečekaně vtipné vyprávění účastníka slavného závodu psích spřežení. Ještě předtím jsem četla knihu Jana Kopky o závodě na kole, který na závod psích spřežení navázal poměrně nedávno. Od této knihy jsem očekávala důstojný a dramatický popis událostí před a během závodu, místo toho jsem se u knížky válela smíchy. Autor ze sebe opravdu nic nedělá, a to, že je vlastně naprosté nemehlo a že neví, jak trénovat psy, se dočtete na každé stránce. Místy mi to přišlo tak nafouknuté, až jsem měla pocit, že autor záměrně přehání, aby byl příběh legračnější. Závěr mě ale překvapil.
Skvělá kniha, rozhodně doporučuji všem, kdo milují příběhy z chladného severu, kdo mají psa nebo komukoliv, kdo se chce prostě pobavit.