Třináctery hodiny

Třináctery hodiny

Paseka - 2008

Paseka (2008) 144
Albatros (1974)

Pohádky známého amerického prozaika Jamese Thurbera si pro jejich originální příběhy, jazykovou vynalézavost a hravost i autorův svérázný humor oblíbilo již několik generací dětských i dospělých čtenářů a právem jsou dnes řazeny do zlatého fondu moderního pohádkového žánru.Titulní příběh souboru Thurberových próz Třináctery hodiny, O bílé lani a Báječné O začíná na osamělém hradě, který obývá zpupný vévoda ve společnosti své neteře princezny Saralindy a třináctera hodin, jež před lety zastavila vévodova ledová ruka. Když se o princezninu ruku přijde ucházet pod maskou potulného pěvce princ z daleké země, úskočný vévoda se mu chystá podobně jako jeho předchůdcům jeho úmysl překazit nesplnitelným úkolem. Léčka se však záhy začne obracet proti němu… (Založil/a: pawel21)

James Thurber James Thurber
*08.12.1894 - †02.11.1961

jethro.tull
  24. 2. 2016, 15:26
Tuhle knihu jsem si opravdu vychutnal. Nádherná smršť představivosti. Nevím, jak se tahle pohádka líbí dětem, ale já jsem nadšený.
„Jenom pojď, ty blabanče blebamcovej,“ burácel vévoda. (…) „Braň se, ty smradlavý kanape!“ Kropucha skočila a blabla.