Dvojitý kříž

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-447-7

BB art (2013) 978-80-7461-447-7 344
BB art (2012) 978-80-7461-054-7 344

Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii.

Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on. (Založil/a: al-ma)

Chris Carter Chris Carter

Tereeeza
  9. 4. 2016, 17:33
Asi ještě před pár lety bych hodnotila vysoko, protože knížka se skvěle čte, byla jsem napjatá a jen otáčela stránky. Po určité zkušenosti s detektivkami severskými, z nichž většina z nich byla opravdu perfektně zpracovaná, je tohle však spíše odpočinková knížka, která neurazí, ale ani nepřinese nic nového.
Ústřední dvojice mi byla sympatická, i když bych se obešla bez počáteční vychvalování a vypodobnění hlavního detektiva jako nadčlověka, na to bych radši přišla z jeho činů. Akce střídala akci a já se snažila sledovat dění, ale na výsledek (na ten úplný) čtenář nemá šanci přijít. Kdo ale detektivky čte, některé věci ho na zápletku přivedou, protože většinou nic není v těchto knížkách navíc a musí to do sebe zapadat.
I když byl námět skvělý a stejně tak většina rozuzlení, byl příběh hrozně rychlý, klidně může mít knížka jednou tolik stránek, ale to napětí tady hrozně rychle střídalo poznání.
A neustále překladatelské 'jejda' v řeči drsných chlapů mi trhalo 'uši'.
Ale neříkám, že se nepodívám i po dalších dílech, protože Carlos a Robert jsou opravdu super, budu k tomu ale přistupovat trochu jinak.
maurarita
  1. 5. 2016, 12:45
Skvělá kniha od tohoto autora , která vás vtáhne do napínavého děje s výtečnou atmosférou a udržuje neustále v napětí takže se od ní nemůžete odtrhnout.
Marselle
  24. 4. 2016, 9:18
Dvojitý kříž je mé druhé setkání s tímto autorem, a opět jsem nadšená. Při čtení knihy se nudit nebudete, naopak budete mít problém se od knihy odtrhnout. Kniha má krátké kapitoly, ale vždy když jsem došla na konec, něčím mě jakoby nalákala a musela jsem zase začít další kapitolu, takže opravdu nic nudného, nebo zbytečného.
Těším se na další díly této série :-)
Šárka Knihomolka
  3. 10. 2016, 12:22
Chris Carter mě svým příběhem naprosto nadchl. Chytl mě od první stránky a pustil až se samotným koncem. Čtení jsem si naprosto užívala, vychutnávala jsem si každou kapitolu, každý odstavec. Kniha neobsahuje jediné hluché místo, kde byste ztratili pozornost nebo se snad nudili. Neexistuje. Zpočátku jsem měla trochu strach, protože jsem slyšela, že autor píše dost brutální příběhy a nebojí se ani děsivých detailů. Přesto jsem se do knihy pustila a nelituji toho, naopak. Jsem ráda, že jsem poznala nového autora, jehož knihy si chci přečíst. Některé pasáže v knize jsou věnovány také psychologickým rozborům zločinců, což mě také velmi zaujalo.

Dvojitý kříž doporučuji všem milovníkům opravdu napínavých detektivek a thrillerů. Všem, kteří vyžadují svižný děj, neutuchající napětí, zvládnou drsné popisy brutálních vražd, radím, jděte do Cartera :) Je opravdu čtivý.
Juditha
  19. 1. 2016, 11:51
Skvěla kniha, od tohoto autora moje první, nyní čtu Popravčího. Napínavá a čtivá, tak jak má správná detektivka být.
lenka40
  23. 4. 2016, 16:48
Dnes jsem knihu dočetla a musím říct no masakr =). Je to moje první kniha od Chrise Cartera a určitě si od něj přečtu další.
Parádní zápletka , žádné dlouhé vyšetřování prostě kniha měla spád .Stále se něco dělo a to co čekalo na konci mě teda vyrazilo dech . Takže kdo má rád vyvražďovačky , tak směle do toho . Já si ji opravdu užila.
mattykratty
  18. 9. 2015, 21:47
Od popravčího jsem se poučil, kdy mám jíst... Ani se mi to tu nezdálo tak drastické, ale čekal jsem do poslední chvíle, kde ten uličník udělá chybu... a jak jsem byl překvapen... prostě kniha....
NikolaD
  26. 1. 2015, 4:07
Zbožňuju knihy s tématikou sériových vrahů. Tahle byla výborná a rozhodně doporučuju. Do poslední chvíle můžeme jen hádat kdo je skutečným vrahem a ve finále jsme překvapení. Tak se mi to líbí. Už se těším až si přečtu další z autorových knih.
bladeone
  24. 5. 2013, 21:32
Super thriller, čtivý a velice napínavý, jeden z mých nejlepších a druhá kniha (Popravčí) taky super....doufám, že autor má už napsáno něco dalšího co brzy vyjde...
Monika Ivanová
  3. 12. 2016, 20:55
Můj nový oblíbenec. Chytlavé, čtivé, napínavé. Do Huntera jsem se asi zamilovala
CizekJ
  1. 7. 2016, 20:56
Pravdou zůstává, že díky mé závislosti na severských autorech, jsem se k této knize dostal skoro náhodou. V knihovně jsem ji sice měl již dlouho, získal jsem jí díky patřičně namáhavé hledací práci v antikvariátu.

Byl jsem skeptik, ale už po přečtení životopisu autora Chrise Cartera jsem začínal mít silné nutkání si knihu přečíst již s jistým očekáváním. A nezklamala...

Opravdu, skvěle sepsané, výborně čtivé a přesně podle mého gusta detektivek. Je mi jasné, že teď se již koupi ostatních dílů nevyhnu. Opravdu doporučuji! Je ovšem pravdou, že český překlad je přeci jen menší kaňkou na kráse. Jak už jsem zde též četl, časté používání jejda mezi chlapi, co dělají na vraždách, nebo sloho chlape skoro na konci každé věty... To je jediné, co bych zřejmě knize v tomto překladu vytkl.
wendel
  16. 1. 2016, 16:18
Moje první kniha od Cartera. Už kvůli hodnocení jsem měl od této knihy vysoké očekávání, a to se mi splnilo. Napínavý,temný a drsný příběh. Rozhodně si od Cartera dopřeju další knižní nášup. 4/5.
Sychar
  13. 1. 2015, 21:00
Jeden z nejlepších krimithrillerů, které jsem četl. Brilantní Carterův literární styl mně nesmírně bavil. Je tam všechno, dialogy, zápletka, gradující děj, prostě paráda. Po jeho dalších knihách půjdu jako ohař po stopě.