Faraonovy doutníky

ISBN: 978-80-00-02798-2

Albatros (2011) 978-80-00-02798-2 62
Albatros (2004)

Tintinova dobrodružství (4)

Tintin a jeho pes Filuta tentokrát vyrážejí na Dálný východ. Během plavby se dostávají do neuvěřitelného sledu náhod a dokonce do spárů mocného gangu pašeráku drog.

---
Původní vydání Les Cigares du pharaon vyšlo v roce 1934 černobíle, v roce 1955 pak poprvé barevně.

. (Založil/a: RolandDeschain)

HeM
  11. 8. 2012, 11:30
Můj nejoblíbenější příběh s Tintinem a taky můj první přečtený komiks, takže jasná volba doma mám všechny a skoro všechny jsou dobrý.
Jokolo
  19. 9. 2013, 22:01
No sláva! Konečně jsou tu na scéně Kadlec a Tkadlec (Tkadlec je ten se zakrouceným knírkem-pamatujte si to, ve filmu je to špatně!!) a to rovnou v plné formě! Nejkrásnější a nejvtipnější charaktery celé série, bez nich by to prostě nešlo. U scény s granátem se dycky řežu smíchy jak Sean Connery.
Příběh je zde konečně trochu složitější a rozpracovanější, mnohem výpravnější a Tintin konečně získává jasnější kontury charakteru. Jeden z nejlepších Tintinů.
kingmaker
  18. 8. 2012, 11:13
Tintin je klasika, když tušíte, co čekat, nezklame. Je staromilsky roztomilý, všimli jste si někdy jak roztomile jsou nakreslení černoušci? Mají velké rty, urostlá těla a připitomělé výrazy. Těžko říct, zda byl Herge rasista, ale asi byla taková celá společnost. Jinak příběh má v sobě něco z Vernea, cestuje se tu z kontinentu na kontinent, má něco z Indiana Jonese, Tintin není žádné ořezávátko, umí dát ránu, jsou zde vtipné scénky, hlavně s popletenými policisty Kadlecem a Tkadlecem a s bláznivým profesorem Fileomonem Silikonem. Zvířata mluví svou řečí, kterou se lze naučit a padouši nejsou jen padoušští, jeden třeba zachrání Tintinovy život. Hezké, roztomilé, milé.