Indická nevěsta

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Host - 2011
ISBN: 978-80-7294-496-5

Host (2011) 978-80-7294-496-5 263

Gunder Jomann nemá štěstí. Během krátké doby prožívá euforii i pád do nejhlubší propasti zoufalství a bolesti. Rozhodne se odjet do Indie, aby si našel manželku. Potká tam Púnu, ženu svých snů, se kterou se záhy ožení. Vrátí se domů, do malé norské vesnice jménem Elvestad, a čeká na příjezd své milované. Novomanželé se však už nesetkají. Púna je nalezena mrtvá necelou míli od Gunderova domu. Kdo v poklidném Elvestadu mohl spáchat tak odporný čin? Právě to se snaží zjistit Konrad Sejer, vysoký, asketický a poněkud nesmělý komisař, jehož jedinou slabostí je obrovský pes Kollberg. Existuje jen málo důkazů, které by ho mohly dovést k pachateli, a tak se musí ponořit do vztahů ve vesnici. (Založil/a: al-ma)

Karin Fossum Karin Fossum
*06.11.1954

yarghoul
  19. 7. 2012, 13:44
Kniha se četla výborně, vztahy ve vesnici jsou pěkně popsané, ale pak se někde musela stát chyba, protože ten konec jsem nepochopila, což sráží hodnocení na 3*, jelikož já od detektivky prostě vyžaduji blbuvzdorné vysvětlení co jak proč kde kdy a jak!
Pett
  11. 8. 2013, 22:08
Parádní psycho, se všemi se seznámíte a každý z nich může být vrah...A konec? Pro mě perfektní....Nadšená jsem byla i u Provokatéra....je přeci fajn se někdy i nad "detektivkou" zamyslet než se jen honit za vrahem, posledních x stran s ním bojovat, zjistit jak primitivní měl motiv a ve finále ho prostě zavřít či ještě lépe raději zabít...
A ještě musím říct, že mě právě ty komenty typu- ten konec, ach ten konec- odrazovaly od čtení a udělala jsem chybu.... určitě stojí za přečtení a stejně tak i Provokatér! Mě se to prostě líbilo, no :)
Martin Klíma
  6. 4. 2016, 20:14
DETEKTIVKA SEPSANÁ „PSYCHOLOGICKY“

Dovolím si teď napsat „možná“ jednu hlubokou myšlenku. Já totiž považuji Karin Fossumovou v určitém úhlu pohledu za moderního Romaina Rollanda. Tvrdím to proto, že i ona dokáže na poměrně málo stránkách sepsat neuvěřitelný příběh, který vás chytne a nepustí a po jehož skončení máte takový smutný pocit. Smutný pocit z celého příběhu a z toho, jak to vlastně dopadlo, ale i nedopadlo. Rozhodně si pak za tímto svým tvrzením musím stát, jelikož i v knize Indická nevěsta nemá láska šťastný konec.
Gondar Lomann je člověk, který nemá štěstí, a tak vycestuje do Indie, kde najde svou vysněnou ženu Púnu. S ní se ožení a vrátí se domů. V den, kdy má Púna přiletět za ním domů, už snad nedokáže být šťastnější. Bohužel však nemůže svou milovanou vyzvednout na letišti, jelikož jeho sestra měla vážnou autonehodu a on za ní musí do nemocnice. Místo nově nalezené lásky se za chvíli v Gondarově životě objevuje nová velmi trýznivá událost. Púnu, jeho lásku, totiž někdo ve městě, kde žije, zabil. Kdo něco takového mohl v jindy poklidném Elvestadu udělat? Na to se pokouší přijít komisař Konrad Sejer. Díky jeho vyšetřování se z jednoho podezřelého stávají dva, pak tři, až jich je nakonec tolik, že si nakonec uvědomíte, že onen Elvestad nakonec nemusel být tak poklidný a bezpečný.
Proč bych tedy knihu doporučil? Mohu vám nabídnout hned několik odpovědí. Za prvé, ať už máte či nemáte rádi detektivky, u Indické princezny rozhodně nešáhnete vedle. V relativně krátké knize (což je pro severské detektivky spíše netypický jev) se vám představí mnohovrstevnatý příběh, který je vypsaný opravdu detailně a zachycuje tak duši obyvatel zmíněného Elvestadu a jim podobných. Neočekávejte ale nějakou přílišnou gradaci napětí. Karin Fossumová spíše mistrně, dokáže popsat zločin z jeho psychologického hlediska.
Ne nadarmo je Karin Fossumová označována za „královnu severských detektivek“. Její Indická nevěsta vás vtáhne do děje a nepustí. Doporučuji tuto knihu i kvůli jejímu konci. O něm už vám nic neprozradím. Nechte se jím překvapit, stejně jako mě překvapila tato kniha
Kebab Bursa
  31. 7. 2013, 13:16
Skvěle rozehrané, dobře popsané charaktery lidí na norské vesnici. Autorka chtěla očividně napsat něco více než detektivku, což k mému zklamání završila tím, že neprozradila konec.
Knapcova
  20. 10. 2012, 19:08
Z knihy jsem byla nadšená, už při 30. stránce jsem se rozhodla odjet do dalekého zahraničí po studiu. Knihu jsem hltala jak malé dítě Sunar. Už jsem jí chtěla dávat 100% a přidat si ji do oblíbených, jen ten konec mě neuspokojil do stoprocentní spokojenosti. Ale i tak je super doporučuji přečíst.
Jarmilik
  24. 10. 2014, 9:59
Perfektní kniha - jen škoda, že ten závěr není jasně daný, ale i tak si myslím, že naprosto přesně vím, kdo jí zabil!!! Ale ten, co si za to půjde sednout, tak ten to určitě nebyl!! :-)
HelenaP
  27. 8. 2013, 20:48
Jsem na tom podobně jako předchozí přispěvatelé, dokonce jsem koukala, zda neexistuje nějaké pokračování, ale vlastně nakonec respektuju, že autorka nechala konec takto, vždyť ona to opravdu není "jen" detektivka. Výborně se četla, těším se na Provokatéra, už ho mám zamluveného :o).
Simča69
  7. 4. 2013, 19:00
Kniha čtivá, závěr otevřený. Ponechává čtenáři prostor pro vlastní konec.zúčastněných a podezřelých bylo dost. Zaslouží si pozornost.