Originální název: Skin Tight

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-783-X

Alpress (2002) 80-7218-783-X 422
Mustang (1999)

Někdo se usilovně snaží zabít Micka Stranahana, bývalého státního vyšetřovatele. Mick je o tom přesvědčen, protože před chvílí musel bodcem vycpaného mečouna zapíchnout jakéhosi vetřelce a mrtvoly se zbavit ve vodách Biscayne Bay. Ale kdo by chtěl ubližovat dvaačtyřicetiletému vyšetřovateli ve výslužbě? Spousta lidí.
Například úspěšný, ale neschopný plastický chirurg, nebo právník, který inzeruje své služby na plakátku heslem: „Pokud jste měli nehodu, pak vám někdo dluží peníze". Pak je tu nájemný vrah, jehož problémy s pletí by vydaly na bizarní učebnici pro dermatology, marnivý televizní moderátor, jehož touhu po senzacích převyšuje pouze jeho narcisismus, a také mazaná bývalá zdravotní sestra...
Nádherná sbírka směšných postaviček, jak jsme ostatně u Carla Hiaasena již zvyklí, je propojena nití absurdního, trochu zlomyslného humoru. Výsledkem je bláznivý román, který rozhodně nebude nikoho nudit (Založil/a: al-ma)

illy
  26. 4. 2012, 11:05
Moje první setkání s Hiaasenem a určitě ne poslední. Výborná černohumorná krimi která stoprocentně pobaví. Skvěle napsáno.