Pod toskánským sluncem

Originální název: Under the Tuscan sun

Paseka - 2008
ISBN: 80-7185-892-8

Paseka (2008) 80-7185-892-8 290

Příběh amerického páru vysokoškolských profesorů, kteří se zamilovali do Itálie a rozhodli si zde pořídit druhý domov. Po dlouhém hledání ho našli v opuštěné vesnické usedlosti uprostřed Toskánska. Tuto usedlost se snaží zrenovovat a zmodernizovat, tak aby nenarušili její kouzlo. Autorka s láskou a humorem vzpomíná na peripetie s renovací, navazování přátelství s místními vesničany, na boj se zahradou, která se změnila v džungli, vše dovršuje dávkou triků toskánské kuchyně a asi 50 místních receptu. (Založil/a: Bastet)

Ariko
  12. 7. 2015, 21:45
Krásné vyprávění o stavbě jednoho velkého snu :) Více jsem napsala na svém blogu - bichlicka.blog.cz
Musím jen trochu doplnit a trošičku oponovat - komu se líbila knížka, tak se na stejnojmenný film nedívejte - v knize jsem oceňovala budování, vztah ke krajině, popisy Itálie, ale film byl jen sladká romantická "břečka" - omlouvám se za výraz, ale koukla jsem se na film asi dva dny po dočtení a dooost jsem nadávala :)
melilotka
  11. 5. 2013, 20:00
Překvapilo mě, jak moc se kniha liší od filmu, který byl podle ní natočen. A pro mě jedna z mála výjimek potvrzujících pravidlo - film byl o malinko lepší...