Zakázané kapitoly z historie

Zakázané kapitoly z historie Originální název: Forbidden Religion

Fontána - 2006
ISBN: 978-80-7336-580-6

Fontána (2006) 978-80-7336-580-6 267

V těchto čtyřiceti esejích, které připravil J. Douglas Kenyon podle osvědčeného modelu své zakázané historie, budeme sledovat skryté cesty evropských duchovních tradic, které byly od počátku trnem v oku oficiální katolické církvi a které proto byly po staletí tvrdě potlačovány. Ani ty nejkruteší represe však nedokázaly zabránit tomu, aby tyto heretické myšlenkové a náboženské proudy sehrály klíčovou roli ve vývoji evropské společnosti. Ať to byli kataři, templáři nebo svobodní zednáři a jejich pravda o skutečných počátcích křesťanství, renesanční velikáni řádu Leonarda da Vinciho, Isaaka Newtona či Giordana Bruna, geniální literáti jako William Shakespeare, Victor Hugo nebo Dostojevskij - všichni se nám snažili sdělit ono pověstné "něco navíc", které by nám otevřelo oči. Životně důležité informace, které se mocní tohoto světa všemi možnými způsoby před vámi snaží skrýt. (Založil/a: nechapacka84)

J. Douglas Kenyon J. Douglas Kenyon