Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zajatá královna

80%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zajatá královna
Autor:
Originální název: The Captive Queen

Nejnovější vydání:
BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-048-6
Počet stránek: 472
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2012) 978-80-7461-048-6 472

Román o Eleonoře Akvitánské.

Píše se rok 1152 a krásná třicetiletá žena s nepočetným ozbrojeným doprovodem ujíždí s větrem o závod po území dnešní Francie směrem na jih. Nechává za sebou korunu, dvě malé dcerky a rozpadlé manželství s francouzským králem Ludvíkem VII., který připomínal spíš mnicha než světského panovníka a rozhodně nebyl příliš zdatným milencem.
Tou ženou je akvitánská vévodkyně Eleonora a jde jí výhradně o návrat do vlastních rozsáhlých držav a o sňatek s mužem, jehož miluje – s Jindřichem Plantagenetem, jemuž je osudem předurčeno, aby se proslavil coby anglický král Jindřich II. Jejich svazek se zakládá na tělesné přitažlivosti, ale umožní vytvoření skvělého impéria, rozkládajícího se od Skotska až k Pyrenejím. Z něho rovněž vzejde ďáblovo pokolení Plantagenetů – včetně králů Richarda Lvího srdce a Jana Bezzemka – a snad nejnechvalněji známé bouřlivé manželství v dějinách.

http://www.bbart.cz/katalog.asp?id=2589 (Založil/a: joedrahr)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Auril
20% 20% 20% 20% 20%
  26. 11. 2013, 14:30
Snad jen 2x v životě (včetně tohoto případu) se mi stalo, že jsem se nemohla dočkat konce knihy! A rozhodně to nebylo kvůli nervy drásajícímu příběhu a ukojení zvědavosti, které snad čeká na jeho konci!
Abych pravdu řekla něco tak špatně napsaného jsem dlouho neměla v ruce... a navíc od Weirové? Kniha pro mě byla velké zklamání, snad na tom měl podíl i překladatel? Nevím, možné to je, nicméně podivná oslovení, ještě podivnější chování některých postav, chabá slovní zásoba a z toho plynoucí neustálé opakování se, to že hl. postavu nezajímá nic jiného než to, kdy se s někým vyspat nebo kdy kde a po kom toužit - bez ohledu na mnohdy velmi vypjaté situace ve kterých se nachází... trochu fraška.

Weirovou mám ráda, tedy… její literaturu faktu mám ráda! V tom je skvělá, výborná, úžasná a s chutí si její knihu přečtu. Jde-li o psaní románů – soudím podle této jedné knihy, jiné romány mohou na úplně jiné úrovni, nicméně zkoušet to nebudu – někdo by jí to měl zakázat.