Originální název: Střípky mých lásek

ISBN: 978-80-7222-758-7

Víkend (2011) 978-80-7222-758-7 238
Víkend (2007)
Víkend (1999)

Hlavní hrdinka Edita chce shodit alespoň pár kil, aby se líbila klukům, vyhrála školní Miss a zapůsobila na Tomáše. Začne tedy cvičit a držet přísnou dietu. Nejprve má pocit, že umře hlady, ale brzy překoná sama sebe a kila ubývají jedno po druhém. Najednou se před ní otevírají nové možnosti: nosí upnuté džíny, elastické šaty, zaskakuje v modelingové agentuře, otáčejí se po ní kluci, prožije románek s idolem gymnázia, horkou letní lásku u moře a především na horách potká vysokoškoláka Adama. Edita však také mnohé ztrácí. Nejprve kamarádky, pak smysl pro realitu, vlastní já. Hubnutí se stane závislostí, pohybuje se v začarovaném kruhu a málem zaplatí tím nejcennějším. Musí se rozhodnout, čemu dá přednost - kultu štíhlosti, anebo si udrží Adamovu lásku?

MiriamBlahova
  8. 2. 2016, 8:51
Kniha je krapet nešťastná, tak jako hlavní hrdinka. Nemohla jsem se s Editou ztotožnit a nerozuměla jsem jejímu myšlení. Čteno zhruba před 10 lety. Do dnes si pamatuji nahořklou odezvu, která ve mně přetrvávala po dočtení...
BíláVrána
  8. 3. 2013, 21:31
K této knize jsem se kdysi dostala (nešťastnou?) náhodou. Příběh je poměrně banální; chybělo mi hlubší vykreslení postav, především co se jejich psychologického vývoje týče. Charaktery, které jsou představeny na začátku, jako by ustrnuly na mrtvém bodě. Přestože má Edita trpět anorexií, nepůsobila na mne příliš živým dojmem. Snad to bylo ovlivněno i užívanými jazykovými prostředky, které ničím nenadchly (a patrně odpovídaly běžnému vyjadřování cílové skupiny?). Pro mne byla kniha velice plytká. Myslím si, že z daného tématu by se dalo vytěžit mnohem, MNOHEM víc.
noo.n.i.c.k
  2. 9. 2016, 15:32
Jak se bude děj knihy odehrávat je celkem jasné, protože kdo už má za sebou několik knih od této autorky, tak ví, jakým stylem píše. Na této knížce oceňuji hlavně to, že i když byla napsána v roce 1999, kdy anorexie nebyla tak rozšířeným tématem jako je tomu dnes, tak předběhla svou dobu, protože problémy s touto nemocí jsou bohužel stále aktuální. Takže nejen, že dívčí srdíčko zaplesá nad románem, ale uvědomí si, že jsou na světě důležitější věci, než je postava.