Originální název: Das siebte Kreuz

Naše vojsko - 2016
ISBN: 978-80-206-1601-2

Naše vojsko (2016) 978-80-206-1601-2 336

Děj se odehrává v roce 1937 v Porýní. Z koncentračního tábora uprchne sedm vězňů, z nichž šest je dopadeno. Velitel tábora nechává upravit sedm platanů do tvaru křížů a pochytané vězně na ně věsí. Poslední zůstavá volný - hlavnímu hrdinovi, Georgu Heislerovi, se podaří překročit nizozemské hranice. Sedmý kříž se pro ostatní vězně stává symbolem možnosti útěku, svobody. Román líčí osudy nejen hlavního hrdiny, ale i vedlejších postav - bývalé manželky, spoluvězňů, velitele tábora. Autorka využívá magického čísla sedm (7 dní stvoření světa, 7 vězňů, 7 dní útěku, 7 kapitol). (Založil/a: Michelle)

Skřítek
  6. 1. 2013, 18:47
Místy až neúnosný děs o uprchlíky, zhnusení nad strachem všech a všude, milosrdenství a naděje přesto ukazují své světlo, stejně jako září pampelišky na haldě. Čtivá, spádová kniha.
Michelle
  18. 3. 2012, 21:57
Dílo patří ke klasické německé (v exilu napsané) protiválečné literatuře ze 2. světové války, u jehož čtení vás zamrazí. Strhující děj je plný zajímavých vedlejších postav a odboček. Přestože od začátku víte, jak příběh dopadne, stejně místy trnete strachy o hlavního hrdinu.