Arktická mise

Arktická mise Originální název: The Arctic Event

Domino - 2008
ISBN: 978-80-7303-404-7

Domino (2008) 978-80-7303-404-7 362

Na pustém ostrově v kanadské Arktidě objevili výzkumníci vrak legendárního letounu Rudé armády. Vzápětí vydá Moskva šokující prohlášení: jedná se o sovětský strategický bombardér, který se před více než padesáti lety ztratil i s celou posádkou a nákladem. A o ten náklad jde nyní především – na palubě jsou více než dvě tuny antraxu, který by mohl posloužit jako základní surovina pro výrobu biologických zbraní. Americký prezident se snaží odvrátit hrozící politickou a diplomatickou krizi, a tak na místo neprodleně vyšle agenta Jonathana Smithe a jeho tým. Na věčně zamrzlém ostrově však Američané zjistí, že kdosi dorazil před nimi. Jsou to obchodníci se zbraněmi, větřící tučnou kořist, nebo Rusové? Ti totiž celému světu neprozradili podstatnou informaci: ve zříceném letadle nebyl jen antrax, ale také tajemství, jehož odhalení by změnilo pohled na celé moderní dějiny a mohlo by dokonce odstartovat třetí světovou válku. (Založil/a: jamalka)

ondrasek
  25. 8. 2014, 7:01
Knize nemám co vytknout. Je napínavá od úvodních řádků a díky arktickému prostředí, do něhož je děj zasazen, mi byla občas při čtení zima. Snad jen supermanské schopnosti a nezranitelnost hlavních hrdinů jsou trošinku přitažené za vlasy. Ale jinak výborná záležitost. 90%.
corran
  4. 3. 2013, 13:19
Po předchozích knihách jsem si myslel, že už nám podplukovník Smith opravdu nemá co nabídnout. Byl jsem však příjemně překvapen tímto skvěle napsaným příběhem. Rozhodně není na škodu prolínání s upravenou historickou linkou.
lesky
  19. 8. 2012, 17:58
Skvělá kniha. Napínavý příběh. Škoda, že nebyl zfilmován, protože bych se na film určitě podíval. 100%
Lukezy
  7. 12. 2016, 18:35
Moje první kniha, kterou jsem od tohoto autora četl a byl jsem celkem příjemně překvapen. Až na "nezranitelnost" hlavních postav nemám co vytknout. 90%
kočka
  4. 2. 2013, 13:38
Suprově psaný román, vřele doporučuji, udržuje čtenáře v napětí po celou dobu. Těším se na jeho další díla, nutí čtenáře nejen číst, ale i myslet. Bezva.
Arrowka
  3. 12. 2012, 11:53
Má první kniha od Ludluma a přes moji počáteční skepsi, že to nebude můj šálek kávy, se mé obavy nepotvrdily. Kniha je napínavá a velmi čtivá.
zuzsar
  27. 9. 2012, 10:32
Jedna z několika knih s agentem Jonathanem Smithem. Je znát, že knihu za Roberta Ludluma dopsal někdo jiný, i tak jde ale o velmi příjemné a napínavé čtení.