Letopisy Vukogvazdské družiny

Originální název: Letopisy Vukogvazdské družiny

Gorgona Books - 2011
ISBN: 978-80-904952-0-3

Gorgona Books (2011) 978-80-904952-0-3 384

Tovaryš Keredok k smrti rád piklí. Kudúčka Meoda si chce vydupat trochu uznání. Rváč Jokedit touží po řádně chmeleném pivu. Pohan Rinvit by se rád vyhnul hranici. A smolař Dargos… Ten by chtěl konečně svatý klid. Jsou knihy, v nichž neohrožení hrdinové bojují se silami temnot a zachraňují svět. Letopisy Vukogvazdské družiny mezi ně nepatří. Protože jejich svět není černobílý. Spíš zatraceně špinavý! Příběh o společném putování a hledání přátelství, plný odříkání, krve a hrachové kaše. (Založil/a: Antonín)

Jan Kravčík Jan Kravčík
*05.10.1978

Nikolka001
  3. 2. 2014, 23:57
Letopisy Vukogvazdské družiny je skvěle napsaná kniha, která vás zahrne do děje, který je výjimečný. Kniha je psána nářečím, přímá řeč je označována pomlčkami a děj je propracovaný, čtivý, napínavý a občas i strašidelný. Tuto jedinečnou knihu všem doporučuji. :)
Daletth
  26. 8. 2016, 20:03
Všichni mi knihu doporučovali, ale já stále tak nějak odolávala. Až jsem nakonec podlehla tlaku a knihu si přečetla. Vážně jsem nečekala, že to bude až tak dobré. Bylo to velice jednoduché, ale tak realisticky popsané, že se nedalo jinak, než číst stále dál. Celou knihu jsem zhltla během dvou dnů - příjemné postavy, drsné, realistické prostředí... A pokud člověk ke všemu někdy hrál Dračí doupě, dokáže v knize najít drobnosti odkazující na hráčská rozhodnutí, což bylo překvapivě velice příjemné a nijak to nerušilo konzistenci příběhu. Některé situace byly řešeny originálním způsobem a detaily byly precizně vycizelované. Víc takových.
Cinik
  12. 3. 2016, 18:45
Příběh knihy by mi jako čtenáři opravdu nijak neučaroval - ale jako někdo, kdo hrával Dračí doupě, jsem se bavil i představami hry a hráčů... :-)
schrapnell
  14. 8. 2013, 14:58
Tato kniha mne velmi prijemne prekvapila. Nekolik malo stranek mi trvalo, nez jsem si zvykl na cleneni knihy, ale nastesti to netrvalo dlouho a uplne jsem se do trech povidek, ktere na sebe volne navazuji, ponoril. Z recenzi jsem se dozvedel, ze jsou povidky inspirovany hrou "Draci doupe", o ktere jsem pouze vzdalene zaslechl. Musim proto zduraznit, ze i ti kteri tuto hru neznaji se nemusi bat a klidne se pustit do cteni (jen pro pripad ze by zminka nekoho odrazovala). Postavy jsou pekne vykreslene a nejsou cernobile, pribehy jsou temne a nikdy si nemuzete byt jisti tim jestli oblibena postava nezemre. Rozhodne si hodlam koupit dalsi dil (az vyjde).