Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ďábel v těle

80%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ďábel v těle Originální název: Le diable au corps

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 1970
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (1970)

Příběh vypráví 14letý chlapec, který se zamiluje do Marty Grandierové. Ta se provdá za mladého vojáka, který však hned po svatební noci odjíždí na frontu. Vypravěč ji postupně podlehne – stanou se milenci.
On je však stále svéhlavým a nezodpovědným dítětem. Situace je mnohem komplikovanější – Marta otěhotní. Přemýšlí, že se vrátí zpátky k Jakubovi (možná je to dokonce jeho dítě). Marta odjíždí k rodičům, krátce po porodu syna zemře. (Založil/a: yannize)

(více)  
Raymond Radiguet Raymond Radiguet
*18.06.1903 - †1923


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

mosem
80% 80% 80% 80% 80%
  17. 3. 2013, 22:42
Kniha, kterou napsal autor ve svých 17 letech, především překvapí použitým jazykem. Nedokáži sice přečíst knihu v originále, ale nemám důvod pochybovat o tom, že překlad věrně odráží nejen jazyk, ale i "ducha" originálního textu. Ten je vskutku "dospělý" tak, jak by u takto mladého autora čtenář nepředpokládal. Děj samotný není naplněný nějakými šokovými zvraty, naopak v mnoha momentech tahle tenká knížka o mnoha událostech hovoří v určité skratce, nechávajíc prostor pro čtenářovu představivost (mimochodem, tuhle vlastnost objevuju častěji i u dalších francouzských spisovatelů). Ale přesto, že děj není nějak dramaticky působivý, samotný jazyk stojí za přečtení, stejně jako celá kniha.
Děčínský
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 6. 2016, 19:56
V dvou příspěvcích, k dané knize, je mnohé řečeno. Co dodat? Snad jen to, že román vzbudil skandál (r. 1923) což je opravdu divné, i když to bylo před devadesáti lety! Je psán dost cudně (což teprve vzhledem k současným podobným příběhům).
Je na něm zajímavé jen to, že se jedná o mladíka. Neboť podobné příběhy, úvahy a činy by u dospělého hrdiny nebudili žádné emoce. Jinak se jeví jako pravdivé až přímo prožité vyprávění jakých bylo popsáno více. Samozřejmě, že udiví literární vyzrálost mladého autora. Škoda, že se nedožil delšího věku. Možná, že by posunul do pozadí jiné, nyní uznávané, autory.