Světelný kámen 1: Mlčenlivý

Světelný kámen 1: Mlčenlivý Originální název: Pierre de lumiere

Alpress - 2000
ISBN: 80-7218-342-7

Alpress (2000) 80-7218-342-7 320

První kniha série Světelný kámen o osudech obyvatel tajemné vesnice ve starověkých Thébách, kde se vytvářela výzdoba hrobek faraonů.

Autor se tentokrát soustředil na tzv. Místo pravdy, vesnici v západních Thébách: tam žili a pracovali umělci a řemeslníci, kteří zdobili a budovali faraónské hrobky. V jejich práci jim pomáhá Světelný kámen, jehož tajuplná kouzelná moc láká thébského důstojníka Mehyho natolik, že se rozhodne kámen ukrást. V dynamickém ději plném intrik a překvapivých momentů autor představuje další hrdiny románu, mezi nimiž vyniká zejména mladý sochař Nefer Mlčenlivý, nositel prozíravosti, odvahy a tvůrčího ducha. Autor ve svém poutavém románu oživil svět starověkého Egypta na sklonku vlády Ramsese Velikého, svět mistrů, jejichž dílo nedozírné krásy obdivujeme dodnes, aniž se nám podařilo zcela rozluštit všechna tajemství do něj vložená. (Založil/a: mvesper)