Bourneův odkaz

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-862-5

Domino (2013) 978-80-7303-862-5 462
Domino (2009) 978-80-7303-444-3 462

Ve světě nájemných zabijáků neexistuje povolanější muž než Jason Bourne. Nikdo neskýtá zadavateli špinavé práce takovou jistotu jako on. A nikdo nenahání protivníkům takovou hrůzu. Celá věc má jen jeden háček: Jason Bourne neexistuje. Vznikl v centrále CIA jako krycí identita pro agenta Davida Webba. Od doby, kdy domnělý Bourne pátral po své ztracené totožnosti, však už uplynula řada let. Dnes je Webb univerzitním profesorem a vychutnává si život v klidu, kterého měl v minulé profesi jen velmi málo. Minulost ale na sebe nechce nechat zapomenout, a tak Webb náhle čelí obvinění z dvojnásobné vraždy a navíc se stává terčem nájemného vraha. Znovu musí bojovat s nikdy nespatřenými nepřáteli, jejichž motivy mu zůstaly utajeny. Protivníka má i v samotné CIA, která se obává, že kdysi loajální Bourne je nyní spíše neřízenou střelou. Jak se zdá, Webb se Bourneova odkazu jen tak nezbaví. Otázkou ovšem zůstává, jestli se zbaví svých pronásledovatelů... (Založil/a: jamalka)

LadysR2
  7. 7. 2013, 15:06
Na prvních třech dílech bylo skvělé to, že člověk nevěděl, kdo je přítel, kdo nepřítel, prostě kdo s kým proti komu. A do toho pomaloučké odkrývání Bourneovi totožnosti a minulosti. To tu trilogii staví jednoznačně výš, než toto pokračování. Zde jsou karty rozdané. Hodný, zlý a ošklivý jsou známi od začátku. I tak to celkem šlo a klidně si přečtu další pokračování. Dávám za 3/5
Štěchýto
  29. 6. 2010, 21:24
Na Ludluma to nemá. Má to sice stejný styl psaní, roztahování. Spíš mi přijde, že se Eric cpal do super trilogie, kde neměl co dělat. Jason na mě působí hloupě a bezradně.