Chancellorův rukopis

Poprvé vydáno celosvětově: 1977

Domino - 2000
ISBN: 978-80-7303-385-9

Domino (2000) 978-80-7303-385-9 498

Zemřel ředitel FBI Hoover přirozenou smrtí, nebo byl zavražděn? Inver Brass, skupina washingtonských intelektuálů zastávajících velmi vlivná místa ve státní správě je hluboce znepokojena chováním Edgara Hoovera. Ředitel FBI má k dispozici spis plný kompromitujících materiálů, které neváhá použít způsobem, jenž je mírně řečeno neetický. Členové Inver Brass spatřují v Hooverově jednání hrozbu pro Spojené státy a rozhodnou se ho zlikvidovat – nenápadně, elegatně, aniž by vzbudili sebemenší podezření. Detailně vypracovaný plán nemá jedinou chybu. Tedy až na to, že se jeho podrobný popis objeví v připravovaném rukopise známého spisovatele Petera Chancellora. Je to náhoda, nebo ten pisálek opravdu ví víc, než je vhodné? Pro Inver Brass se stává Chancellor nepřítelem číslo jedna... (Založil/a: jamalka)

corran
  4. 3. 2013, 13:28
Skvěle vytvořená fikce (i když kdo ví?) okolo tajemné osoby J. Edgara Hoovera. Rozhodně stojí za přečtení. Jak už je pro Ludluma typické, vykreslí vše do detailu a atmosféra by se dala krájet.
MysteryMan
  24. 10. 2014, 21:17
Ale jo. Jsem fanda těchto thrillerů ( Forsyth a spol. ), proto jsem se bavil. Napínavé to bylo, ale nakonec až tak překombinované, že jsem se začínal ztrácet. Na nějakýho pisálka byl Chancellor docela dobrej "agent". Dal bych 70%.