Všechno, co svrbí, jednou svrbět přestane

Všechno, co svrbí, jednou svrbět přestane Originální název: Všechno, co svrbí, jednou svrbět přestane

Carpe Diem - 2007
ISBN: 978-80-86362-86-1

Carpe Diem (2007) 978-80-86362-86-1 308

Volné pokračování knihy: Veškerá podobnost a jiné kotrmelce (2001)

Autorka znovu přivádí na románovou scénu svou svébytnou hrdinku Annu Pišťárovou. V průběhu čtyřletého období se dospívající studentka Anina konfrontuje s ne vždy jednoduchou realitou, bezhlavou zamilovaností, pubertální náladovostí, komickou trapností, nárazovou ambiciózností, svéráznými mezilidskými vztahy, choulostivým politickým kontextem a v klokotu každodennosti pátrá po nevšednosti. Jedná se o vtipný i dojemný, groteskní i hluboký, především však jadrný text, během kterého se čtenář s Aninou překlene sérií pikantních zkoušek sebevědomí i svědomí, až k famózní maturitní „zkoušce z dospělosti“. Konec 80. let minulého století – pranýřovaná doba, jež nicméně představuje jediné mládí, které generace dnešních třicátníků měla a nemůže jej než přijmout jako takové. K čemuž právě mimořádná kniha „Všechno co svrbí, jednou svrbět přestane“ výrazně přispívá. Vždyť: „Nač se hrnout do nějakých -cetilet – a nedejbože – -sátilet, když v -nácti mi je tak hezky?" (Založil/a: Limewithmint)

Romana Riba-Rollingerová Romana Riba-Rollingerová
*12.3.1971

Limewithmint
  19. 1. 2012, 14:39
Pěkné čtení, bohužel to není taková "pecka" jakou pro mě byla její první knížka Veškerá podobnost a jiné kotrmelce.