Jak nevyloupit banku

Jak nevyloupit banku Originální název: Help I Am Being Held Prisoner

Olympia - 2000
ISBN: 80-7033-649-8

Olympia (2000) 80-7033-649-8 192

Humoristický román s detektivní zápletkou Jak nevyloupit banku je u nás Westlakeovo nejznámější a nejslavnější dílo. Harold Albert Chester Küdne, hlavní postava románu, je dvaatřicetiletý svobodný muž, který má od osmi let, kdy dospěl k závěru, že jeho příjmení není nic jiného než obyčejný kanadský žertík nějakého pámbíčka, neobvyklou zálibu: sám kanadské žertíky provádí - vždy a všude. Jeden z nich ho bohužel přivede až do vězení. Jeho předsevzetí skončit se svým koníčkem mu ovšem nevyjde. Dostane se totiž do party zkušených kriminálníků a aby se zachránil před dlouholetým vězením, je nucen ve své „profesi" recesisty pokračovat.

(Olympia) (Založil/a: Oskar)

Orina
  13. 12. 2011, 7:05
Kniha pro každého, kdo se chce od srdce zasmát. O vtipálkovi, který jde za svůj "nevydařený" vtípek za katr. Krom dalších žertíků, se kterými tam pokračuje, si ho parta ostrých hochů vybere do party, která chce vyloupit místní banku ...
Nina_Horin
  9. 5. 2015, 2:48
Fajn příběh, i když jsem se chvílemi trochu nudila. Triky a naschvály, které byly sem tam zmíněné, jsem párkrát použila. Mým nejoblíbenějším je cigareta se sirkami uvnitř. Trvalo půl roku, než
kamarádovi to obočí dorostlo. Kromě toho mě vážně pobavila příčina, za kterou se hlavní hrdina do toho vězení dostal