Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Věčná válka (komiks)

85%
4 19
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Věčná válka (komiks) Originální název: La guerre éternelle

Nejnovější vydání:
Crew - 2011
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Crew (2011)

Jedno z nejzásadnějších děl žánru mapuje život obyčejného vojáka zapojeného do vesmírného konfliktu, vojáka, který bojuje za svět, který se s každým jeho bojem mění a který už vlastně ani nepoznává. Spisovatel Joe Haldeman používá sci-fi prvky, aby podtrhly sugestivní příběh o mechanismech války, a chirurgicky precizní kresba Marvana probouzí tohle originální válečné drama k životu.

William Mandella byl vybrán a musel se zúčastnit meziplanetárního střetnutí s protivníkem, o kterém nikdo nic nevěděl. Spolu s ním vstupujeme do doby, kdy lidé překonávají obrovské kosmické vzdálenosti pomocí kolapsarových skoků a za sebou nechávají svou současnost a své životy. Sledujeme počáteční výcvik na Charonu, střetnutí s cizí entitou, nebezpečí neznámých planet, vražedné Bykariánce, vzájemné vztahy mezi vojáky a všudypřítomnou smrt v jejich řadách – dá se z tohohle koloběhu vůbec uniknout? (Založil/a: matrosh)

(více)  
Joe Haldeman Joe Haldeman
*09.06.1943

Další díla
Zobrazit další díla autora  
 Marvano Marvano


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Desmond
60% 60% 60% 60% 60%
  13. 11. 2013, 21:32
Myšlenky v komiksu probírané - nesmyslnost války, člověk jako nemyslící mašina na zabíjení, náčrt dystopické budoucnosti a další - jsou samy o sobě dost nosné. Literární dílo ale nejde vystavět pouze na hlubokých myšlenkách. V tomto případě mě příběh nezaujal natolik, abych dal více než tři hvězdy. Možná je to způsobeno komiksovým zpracováním a románová předloha se čtenáři dostane pod kůži lépe, ale bohužel nemůžu srovnávat. Původní trilogii jsem nečetl.
kingmaker
60% 60% 60% 60% 60%
  8. 5. 2012, 16:16
Každý, kdo měl tu čest s armádu ví, že na přísloví-„Kde končí lidská blbost, začíná vojenská disciplína“ něco je. Samozřejmě, existují dobří velitelé, ale armáda jako taková je nemyslící moloch. Musí tomu tak být, jsou to ty největší lidské davy, které se kdo kdy pokusil organizovat (státy se nedají počítat). Takže s nějakými problémy odlidštěni se musí počítat. A o tom je tato kniha. Není o armádní tuposti, je o tom, že člověk je v tomto soukolí jen nepatrné a lehce nahraditelné kolečko. Nepřítelem není sám nepřítel, častěji to bývá vlastní nitro. Věčná válka končí smířlivě a dobře, ale pozadí příběhu je temné. Autor není pacifista, stejně jako do armády tepe i do lidské společnosti, z příběhu ční jemná homofonie. To všechno je doplněno výbornou kresbou. Přesto to zůstává trochu ploché.