Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Malá filosofie nudy

90%
5 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Malá filosofie nudy Originální název: Kjedsomhetens filosofi

Nejnovější vydání:
Kniha Zlín - 2011
ISBN: 978-80-87162-14-9
Počet stránek: 184
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Kniha Zlín (2011) 978-80-87162-14-9 184

Nuda je „matná tužba bez přesného objektu“ (Schopenhauer), „zvířecká a nedefinovatelná útrapa“ (Dostojevskij), „invaze času do našeho hodnotového systému“ (Brodskij).

Všichni ji nějak prožíváme, málokdo se jí však dokáže slovy přiblížit. Co je vlastně nuda? Dlouhá chvíle, melancholie, zoufalství? Ztráta smyslu? Způsobuje ji banalita, rutina, nedostatek dojmů, nebo naopak jejich přemíra? Je nuda charakteristická jen promoderního člověka? Je možné ji překonat? A je to vůbec třeba?

Lars Svendsen se nad nudou zamýšlí formou eseje. Sleduje, jak se pojem nudy odráží ve filosofii, v beletrii, psychologii, teologii i populární kultuře a různé možnosti pohledu na tento fenomén ukazuje prostřednictvím široké škály osobností, od preromantiků přes Pascala a Nietzscheho až po Becketta a Warhola. (Založil/a: simon111)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

simon111
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 1. 2012, 13:42
Knihu jsem poprvé viděl někde na konci novin, mezi tipy na knihy, které lze nadělit pod stromeček. Už samotný název mě velice zaujal, takže jsem si \"dárkový tip\" vystřihnul, abych nezapomněl. Při nejbližší příležitosti pak i zakoupil. Kdo z knihy bude zklamaný? Každý, kdo bude očekávat takové nějaké humorné pojednání s případným receptem, jak na nudu vyzrát. Případný čtenář by se měl připravit na velice kvalitní esej, plnou velice zajímavých myšlenek, které jdou opravdu do HLOUBKY. To vše zpracováno občas složitějším jazykem. Řekl bych, že takto komplexně nudu nikdo nikdy nezpracoval. Přitom se jedná o fenomén doby. Kniha mi umožnila vidět některé věci zase z jiné perspektivy. Doporučuji (během četby mě nudily pouze dva krátké úseky :-))