Chyba (komiks)

Chyba (komiks) Originální název: Chyba

Lipnik - 2011
ISBN: 978-80-904284-5-4

Lipnik (2011) 978-80-904284-5-4 296

Kryštof je pašerákem květin. Když přijme svou poslední zakázku, vše se zpočátku zdá snadné. Má převézt z Japonska do Evropy jedinou rostlinu - poslední živý exemplář oficiálně již dávno zaniklého parazitického druhu. Původní plán je však narušen. Muže, jenž od něj má květinu převzít, někdo zlikviduje. Kryštof zůstává sám s nejcennější rostlinou, s jakou se kdy setkal, a čím více se toho o ní dozvídá, tím vzrůstá jeho strach. Postupně začíná tušit, že se mu do rukou dostalo něco, co rozhodně mělo zůstat netknuto. Ale ani ve snu ho nenapadne, jaké síly svou krádeží dal do pohybu. Kdosi sleduje jeho stopu z Tokia do zaplavené Prahy. Kdosi se jako vraždící stín pohybuje za jeho zády... (Založil/a: franches)

LeaLea
  12. 3. 2012, 8:22
Knížku jsem vyhrála v soutěži, a protože nemám (krom Čtyřlístku :) ) žádnou zkušenost s tímhle druhem čtení, byla jsem zvědavá, jak na mě knížka zapůsobí. Nápad se mi určitě líbil. Způsob, jakým skupina autorů servíruje informace, taky. Ačkoliv někdy na mě bylo to přecházení z roku do roku, z bytu do bytu poněkud hrr. Co si ale neodpustím (a dokud jsem si na tento komiks nepřečetla recenzi na Sardenu, myslela jsem, že je to prostě tím, že jsem v komiksové četbě naprostý laik), je těžká orientace v postavách a jednotlivých obrazech. Snad je to tím nepřehledným druhem kresby. Možná mohli autoři víc vybrousit charakteristické znaky obličejů jednotlivých postav. Každopádně bylo tam dost obrazů, kde jsem si nebyla jistá, co na nich vlastně hledat a zda je to stejná postava, nebo už se díváme jinam. Poměrně zbrždění rychle se odvíjejícím příběhu. Jsem ale celkem zvědavá na původní klasicky psanou Šindelkovu knihu.