Originální název: Deváté nebe

Víkend - 2011
ISBN: 978-80-7222-730-3

Víkend (2011) 978-80-7222-730-3 276
Víkend (2003)

Zuzana, sedmnáctiletá studentka výtvarné školy, odejde za dramatických událostí z domova, kde, jak je přesvědčená, už pro ni není místo, a zkouší žít na vlastní pěst.
Situaci řeší po svém - přespáváním po kamarádech a známých, pobytem u ženatého bratra a jeho rodiny v penzionu v Jeseníkách, bydlením s rozvedeným tátou, sháněním společného podnájmu s kamarádkou Helenou... Nenadálá volnost a svoboda je fajn, dá se využít k mejdanům a seznamování se zajímavými lidmi, ale...
Zuzka brzy zjišťuje, že to vůbec není tak jednoduché, jak si představovala, přestože na horách prožije velkou lásku, která neskončí odjezdem z jarních prázdnin. Nic není zadarmo a za všechno se tvrdě platí.

veronikamerika
  9. 7. 2013, 10:48
Dalsi SMSkovy roman ze zivota sedmnactilete divky. Zuzana utekla z domova, matcin pritel ji znasilnuje a matka je tak vytizena, ze ani nevi co je za den nebo rocni dobu. Zuzana zkousi bydlet na chate nebo na byte u kamaradky a chce si uzivat zivot jako jine mladice. Na jednom mejdanu to prezene, pak na vsechno zapomene a na tyden odjede na chatu k bratrovi. Ten pracuje v penzionu ktery vlastni rodice jeho manzelky. Zuzana se trochu poflakuje a pak zacne pomahat v kuchyni a baru a lyzuje. Prijede skupina vysokoskolaku a mezi nima je ON-- Michal. Zuzana pozna pravou lasku ne sex jen tak nezavazne, tohle je laska o poznavani toho druheho a ten cit pokracuje i kdyz prazdniny skonci a oni se rozjedou kazdy do jineho mesta.Zuzana zkousi bydlet s otcem alkoholikem, rychle zjisti ze ani to nejde, otec jen slibuje a pak ji zastavi mobil a MP3.Pres kamarady sezene Zuzka podnajem s kluky na pokoji. Jeden z nich ma o ni zajem, ale Zuzka mysli jen Michala .A pak to prijde. Jeden z kluku , ktery ji asi zneuzil a s kterym soulozila jeji kamaradka Jana Helena ma AIDS> .Holky zaziji dny velkeho strachu a nejistoty a uvedomuji si jak krehky a kratky muze byt zivot. Zuzana nechce nakazit Michala a dava mu par dni volno z jejich vztahu a jde na testy. Jsou negativni...Zuzana je stastna a jede za Michalem..Ten ji nadsene vita zpet.Zuzana se stehuje k matce a jeji pritel je vykopnut.
Luci-ye
  9. 7. 2011, 19:28
Mně se to moc líbilo, mělo to dramatický spád, pořád se něco dělo. Prázdniny na lyžích, pak ta láska se studentem univerzity...s Michalem, tuším? Je to sice dýl, co jsem to četla, možná dva roky, a taky už to tak nežeru, od tý doby, co čtu povinnou četbu, ale to neznamená, že nepatří mezi mé oblíbené.