Howlův putující zámek

Howlův putující zámek Originální název: Howl´s Moving Castle

Volvox Globator - 2011
ISBN: 978-80-7207-828-8

Volvox Globator (2011) 978-80-7207-828-8 244

První kniha z trilogie populární britské dětské autorky se stala předlohou pro celosvětově úspěšný animovaný film, u nás uvedený jako "Zámek v oblacích" (režie Hayao Miyazaki).

Příběh dívky Sofie, již zlá čarodějnice zakleje do těla devadesátileté stařenky a jíž se ujme čaroděj Howl, který ve svém pohyblivém zámku cestuje krajem. Podaří se mu zlomit silné kouzlo? (Zdroj: kosmas.cz) (Založil/a: AkzuzkA)

Diana Wynne Jones Diana Wynne Jones
*16.08.1934 - †26.03.2011

AkzuzkA
  3. 4. 2012, 20:47
Myslím, že se kniha bude líbit nejen dětem, ale i dospělým. I pro mě byla příjemným zpestřením. Autorka dokázala barvitě vyobrazit všechny postavy a jejich charaktery, už se těším, až si pustím Miyazakiho filmové zpracování...
RikaAkira
  14. 3. 2016, 20:50
Náhodou jsem na knihu natrefila v Levných knihách, a jelikož se mi Miyazakiho film tuze líbil, koupě byla povinností, protože jsem knižní hoarder (všechny chytit máš) a navíc už si připravuju knihovničku pro budoucí potomky. To jsem ale ještě netušila, že z toho budu tak nadšená! Anime jsem viděla několikrát, ale už dávno, tím pádem jsem si děj (už zase) nepamatovala, takže pro mě bylo snažší nechat se okouzlit úplně "novým" příběhem (jak psala Matonnka, rozdílů je dost, ale na druhou stranu se to krásně doplňuje).
Postavy jsou překrásně charakterově pestré, "povědomé", roztomilé. Je jich velké množství (na můj vkus), takže když se to v závěru začalo slévat, musela jsem trochu zabrzdit a uvědomit si pořádně všechny souvislosti.
Příběh je podle mě docela nepředvídatelný, např. první cesta za dveře s černým políčkem mě zanechala v němém úžasu, protože to jsem opravdu nečekala :)
Jsem nesmírně ráda, že se mi naskytla možnost přečíst si tuhle knihu, a už sháním další autorčina díla :)
Katniss
  21. 1. 2013, 20:35
Četla jsem knihu v angličtině a byla jsem z toho celá paf, i když jsem občas nerozuměla všem barvitým vyjádřením. Kniha je nádherná, plná představivosti, něco na pomezí pohádky a fantasy žánru. Doufám, že ji kvalitně přeložily do češtiny, byla by škoda, kdyby ne.
matonnka
  5. 8. 2015, 22:29
Já první viděla film, který byl pro mě jedno velké Co se to děje?!, ale absolutně mne nadchnul. Když jsem zjistila, že je to podle románu vzala jsem útokem dětskou knihovnu. Dnes jsem knihu dočetla a hned si zase pustila film :-)
Rozdíly mezi knihou a filmem jsou, ale nebudu spoilerovat. Především jsem se dozvěděla podrobnosti celého příběhu a pochopila věci, co ve filmu nebyly dovysvětleny. Nemohou se rozhodnout, co se mi líbilo více. Každopádně, filmový Howl mě absolutně učaroval. Miyazaki boduje jako vždy :-)