Tři malé ženy

Práce - 1978

Práce (1978)
Československý spisovatel (1973)
Československý spisovatel (1963)

Tři příběhy žen, které v rozdílných prostředích, rozdílných společenských i dobových podmínkách bojují o důstojné prožití života.

V prvním (Ztracená stuha), pohádkovém příběhu z Koreje, se nebeská víla rozhoduje mezinadoblačnou říší snadné blaženosti a láskou k prostému dřevorubci ve světě lidí.

Druhý příběh (Kat nepočká) staví operetní hvězdu z doby protektorátu před rozhodnutí proplouvat nacistickou okupací nebo se postavit na odpor.

Od hrdinky třetího příběhu (Živá socha)se očekává odpověď, zda bude žít pro oslavu mrtvého manžela, zasloužilého muže, nebo se rozhodne pro novou lásku. (Založil/a: mvesper)

Keatin
  27. 6. 2012, 22:53
Tři příběhy, které se mi vcelku líbily. Pro mne nejsilnější povídka bezesporu Kat nepočká, a to "atraktivní" dobou 2. světové války. Ale ani zbylé dvě povídky nezaostávají. Ztracená stuha je nápaditá a vypovídá o lásce dvou, kteří si k sobě hledají cestu. Živá socha je naopak povídkou, která je obyčejná, Frýd také vypráví o obyčejných problémech.