Země žen

Země žen Originální název: Země žen

Československý spisovatel - 1988

Československý spisovatel (1988)
Československý spisovatel (1987)

Děj knihy se odehrává v budoucnosti, kdy světu vládnou ženy a muži jsou vězněni a vykonávají pouze manuální práce. K tomu stavu svět dospěl údajně díky pohrůžce ze strany mimozemské civilizace, ale v textu knihy je naznačováno, že tato verze není vůbec jistá.

Kniha popisuje, jak k takové situaci vůbec došlo, a zejména chování jednotlivých hlavních postav v rámci takto zbudovaného totalitního režimu. Nejhůře v knize Páral hodnotí militantní feministky a především pak některé muže, kteří svou podlézavostí dělají stav, který téměř všichni chápou jako nutný, ještě daleko méně snesitelným.

Závěr knihy je laděn víceméně optimisticky a vyznívá tak, že již přišel čas na změny, jejichž potřebu si musí lidstvo uvědomit samo a ne až díky zásahu mimozemské civilizace.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: mvesper)

Pompela
  19. 9. 2016, 9:47
Svého času mě tyhle Páralovy sci-fi dost bavily. Tahle podle mě patří k jedné z nejpovedenějších. Škoda je, že jeho pozdější tvorba se tak zkazila.
Papajka
  22. 3. 2013, 20:47
Tuhle knihu považuji jako nádhernou ukázku toho, že každej extrém stojí za prd a měla by si jí přečíst každá feministka. Pro mě mistrovské dílo a nejoblíbenější kniha vůbec.
Jeff Scylla
  27. 1. 2013, 16:53
Vynikající nadčasová knížka která svojí podobou vystihla nevím zda všech ny totalitní režimy ale ten co byl tady určitě, včetně povah které přetrvali. To jest jak se chovají například dnes leckteří lidé ve firmách s cizí zahraniční účastí, t.j. vlastněné zahraničními investory. Prostě češi jsou zde vykresleni velice výstižně. :) Zdá se mi že tato kniha byla a je velmi nedoceněna.