Nemilovaní

Originální název: The Unloved

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-714-7

Domino (2012) 978-80-7303-714-7 300

Kevin ze svého rodného města před lety utekl i proto, že se jmenovalo stejně jako on: Devereaux. Jeho předci je založili k velké slávě, ale město nakonec zpustlo stejně jako jeho rod. Spornou slávu připomíná už jen zchátralé rodové sídlo, které obývá poslední strážkyně tradic Helena Devereauxová: Kevinova zlá, sobecká a egoistická matka.
Nyní však tato tvrdá žena umírá a ještě než opustí tento svět, chce vidět syna. A Kevin jede s celou svou rodinou zpátky na jih, skoro proti své vůli, jako by ho tam cosi táhlo. Proč se znovu a znovu sám sebe ptá, zda se odtamtud vrátí?
Ihned po příjezdu shledá, že dům je stejně tajemný a zlověstný jako jeho obyvatelka. A nic se na té ponuré atmosféře nezmění ani po Helenině smrti. Jako by dům nasál všechny hrůzy a bolesti, které se v něm odehrály, a teď je předkládá pozůstalým. Starobylé zdi nastolují bolestné vzpomínky na nevyřešené vztahy, v nichž zoufale chybí láska. A Kevin má neodbytný pocit, jako by jeho matka stále žila… (Založil/a: malc8k)

Barabura
  16. 10. 2013, 21:31
Výborně čtivá knížka s napětím a trochou hrůzy. Chtěla jsem dát 4 hvězdy až do třičtvrtě knížky, ale SPOILER ta naprostá demence otce a kámoše, který se nechali zabít jak prasata na porážce, bez použití mozku, mě nadzvedla KONEC SPOILERU a proto jsem dala o jednu míň.
illy
  5. 11. 2012, 19:35
Slušný horor. I když jede ve vymezených mantinelech a ničím příliš nepřekvapí, hodně dobře se čte a to je hlavní.
JarKun
  20. 10. 2013, 16:55
První knížka, kterou jsem četl od tohoto autora. Přišla mi jako klasický scénář ke klasickému hororu, ale rozhodně lepší průměr. Zejména lehkost, s jakou některé postavy, od kterých by člověk očekával odpor, přišly o živost, dodávala dílu mrazivou atmosféru, která vynesla ještě jednu hvězdičku nad průměr.
Shifer
  24. 3. 2013, 23:25
Docela dost děsivá a mrazivá knížka, ale opravdu chytlavá a čtivá. Splnila vše, co jsem od ní očekávala.
sgjoli
  27. 11. 2016, 16:12
Obsahuje spoiler spoiler Tak tento horor byl přesně podle mého gusta. Strach z neznáma, tajemno, divná úmrtí, podivně se chovající příbuzní. Navíc je to čtivě napsané. Prostě skvělé! Jen jedno jsem trochu nechápala, a to přístup některých postav - tam se ztrácení děti a nikoho to nezajímá? Jako vážně? :-O :-D Ale jinak jsem unesena. Jedna z mála knih, u které jsem se při čtení skoro až bála, a to se jinak nepovažuju za strašpytla a jen tak něco mne nerozhází...
Monika Ivanová
  3. 12. 2016, 21:03
Tuhle knížku jsem čekla na dvakrát. Asi do do poloviny knihy to bylo nezáživné a takové nijaké. Knížku jsem odložila a vrátila se k ní po několika měsících a....ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si na to vzpomenu. Druhá polovina byla napínavá, strašidelná, šílená....pravda, některé vraždy byly nesmyslné a zbytečné...ale nejvíc mě dostal konec, ze kterého jsem byla pár dnu "špatná" a pořád se mi to honilo hlavou...a jen to píšu, tak mám husinu.
LencaF
  31. 5. 2016, 12:17
Moje první kniha od Johna Saula. Výborná, mrazivá. Když jsem jí četla po nocích sama doma, to bylo přesně ono. Často jsem se ohlížela přes rameno. Sice je vývoj děje občas předvídatelný a chování některých postav nepochopitelné, ale i přesto za mně 4*.
Katrinn123
  24. 7. 2015, 20:00
Pro mne to byla první kniha tohoto žánru a musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Čekala jsem od toho víc. Kniha se sice dobře četla, ale děj byl celkem předvídatelný a určité scény mi přišly málo rozvedené.
Kirja
  22. 7. 2015, 13:51
Velmi čtivá knížka, jen mě někdy zaráželo, že se docela často opakují slovní obraty v popisu člověka, výrazu nebo krajiny. Do půlky knížky jsem málem byla naštvaná, protože jsem čekala opravdový horor. Pak to nakonec zachránila druhá půlka knížky, i když souhlasím s názorem Barabury. Některé pasáže vyznívaly docela lacině a prvoplánově. Rozhodně to není nijak náročná četba, ale vřele doporučuji. Určitě se k ní časem vrátím.
CrazyLara
  31. 1. 2013, 16:05
Neskutečně čtivé, úplně Vás to pohltí. Bohužel opravdu docela předvídatelné a ne příliš překvapivé... Ale rozhodně doporučuji, já jsem knížku přečetla za dva večery.