Frankenstein 2 - Město noci

Frankenstein 2 - Město noci Originální název: Dean Koontz's Frankenstein 2: City Of Night

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-625-7

XYZ (2012) 978-80-7388-625-7 320

Každé město má svá tajemství, žádné však není tak strašlivé jako toto. Právě před vámi stojí - tajemný, bájný, hrůzný i kouzelný... Frankenstein.
Oslavovaná představivost Deana Koontze dala vzniknout působivému rozvinutí jednoho z nejklasičtějších příběhů všech dob. Pokud si myslíte, že znáte legendu, víte jen půlku pravdy.
Jsou silnější, neuvěřitelně rychle se uzdravují, dokonce myslí rychleji než lidé - a mají společného stvořitele, Viktora Hélia, kdysi známého jako Viktor Frankenstein. Ten ve své laboratoři tvoří něco děsivého - novou rasu, která má nahradit tu lidskou. Jediný, kdo tomuto plánu může zabránit, je policistka Carson O'Connorová, její parťák Michael Maddison a Deukalión - jedno z monster doktora Frankensteina... (Založil/a: malc8k)

ondrasek
  8. 4. 2016, 12:25
Děj je posunován vpřed neskutečně pomalu, autor prostřídá třeba 10 figur a jejich dění, než se vrátí k ústředním postavám, o něco málo s nimi pohne a pak celé kolečko znovu. Ne že by to bylo nezajímavé čtení, ono je to čtivé a napínavé, ale přííšerně pomalé.
A teď s hrůzou zjišťujil, že třetí díl této trilogie u nás vůbec nebyl vydán. Zatím.
Dopr*elepráce.
bladeone
  10. 9. 2012, 12:55
No musím říct, že jsem od druhého dílu čekal trošku více, ale určitě to stojí za přečtení i když první díl byl o poznání zajímavější, tak jsem zvědav na třetí, snad se to zase zlepší.