Valdštejnova éra

Originální název: Valdštejnova éra

Zoner press - 2011
ISBN: 978-80-7413-174-5

Zoner press (2011) 978-80-7413-174-5 256

Bojovný duch rodu Valdštejnů ožívá v leteckých soubojích první světové války.
Kroniky karmínových kamenů pokračují dobrodružným příběhem z prostředí letců, kteří bojovali za 1. světové války v rakousko-uherské armádě. Válečný pilot, potomek slavného rodu Valdštejnů, naváže na bojový věhlas svého slavného předka, Albrechta z Valdštejna. Zasvěcený pohled Vlada Ríši na málo známou historii létání v době 1. světové války přináší nejen řadu zajímavostí o letecké technice, ale i o počátcích použití letadel v tehdejších armádách. Vzdušné souboje té doby si čtenáři spojí spíše se západní frontou, s boji na území Francie a se jmény jako kapitán Bigglesworth (Biggles) nebo Baron Manfred von Richthofen (Red baron). Příběh Valdštejnova éra se odehrává naopak na italské a ruské frontě. V pozadí celého příběhu stojí záhadné karmínové kameny, jeden zasazený do prstenu a druhý v jílci meče, které získal Albrecht z Valdštejna za svého válečného tažení v Itálii a které byly po několika staletích z majetku Valdštejnů ukradeny. Pátrání po nich přivádí mladého Valdštejna nejen do řady nebezpečných situací nebo do ložnice půvabné italské šlechtičny, ale i na místa, kde ho jenom náhoda dělila od toho, aby zásadním způsobem ovlivnil budoucnost Evropy. (Založil/a: Zdenik)

joeblack
  13. 4. 2016, 13:08
Průměrný historický román, který poukazuje na rod Valdštejnů a především na Richarda Valdštejna, který Vás provádí celou knihou. Richard je zdatný pilot, který bojuje za Rakousko - Uhersko proti Itálii a potom i proti Rusku. Na románu mi vadí malá vykreslenost postav a také trochu vetší napětí. Bojové scény jsou zachyceny poměrně dobře, ale kniha mě moc nenadchla za mě dávám 50%.