Oběť

Oběť Originální název: Bloodrose

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3333-8

Knižní klub (2011) 978-80-242-3333-8 384

Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici – Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní bojovat s magií Strážců a porazit nejmocnějšího z nich, Bosquea Mara. Calle nezbývá než na čas zapomenout na hlas svého srdce: začíná dobrodružný a smrtelně nebezpečný hon za zbývajícími částmi elementálního kříže, zbraně, která jako jediná může zvrátit válku ve prospěch Hledačů. Mrtvých na obou stranách přibývá, a jak se blíží závěrečná bitva, pro Callu je stále obtížnější zachovat neutralitu. To ale ještě netuší, že největší oběť je všechny teprve čeká… (Založil/a: trynitrix)

Andrea R. Cremer Andrea R. Cremer
*01.08.1978

Bloodym
  4. 12. 2013, 20:35
Ve všech dílech byl občas zmatek kdo je kdo a do jaké skupiny vlastně patří. Co na téhle sérii opravdu oceňuji je konec. Čekala jsem klasický sladký happy end, ale autorce se podařilo překvapit. že přijdou o svojí lidskou část a skončí jako normální vlci jsem nečekala
PeťkaW.
  19. 7. 2012, 11:06
Tento díl hodnotím jako jednoznačně nejlepší z celé série. Jako by ho psal jiný člověk. Propracovaná struktura příběhu, parádní gradace, zvratové momenty i zajímavý konec. Oběť je pro mě skutečně velkým překvapením, oproti sic čtivým, ale vlažným a autorsky nevyspělým předchozím dvěma dílům.
pegerren
  18. 2. 2013, 7:55
Wow, wow, wow. Předchozí dva díly sice dobrý, ale že to autorka v posledním dílu dokáže takhle rozjet, to jsem nečekala. Málokdy se stane, že u tohoto žánru nečekám konec, ale že mě to až tak překvapí? Musím souhlasit s *Terez*, taky bych byla raději kdyby si Calla vybrala jinak a navíc to jak skončil.....no pobrečela jsem si :-)
Luciferka
  30. 9. 2012, 16:54
Předchozí díly byly opravdu zdařilé. Těším se až si budu moci koupit a přečíst závěrečný díl. Doufám, že bude stejně dobrý nebo dokonce i lepší než-li díly předešlé :)
trynitrix
  2. 6. 2012, 14:37
Já tady hlavně byla ze začátku té knihy nějak vedle hlavně co se týkalo dějě a postav "kdo je kdo" nějak mi to vypadlo tím časem než jsem čekala na třetí díl :-D jinak příběh docela šel vlastně akce hned od začátku pátrají po těch částí kříže. Jinak klasika milenecky trojúhelník Ren Shay a Call jenom malinko přemrštěné pocity :-D a závěr mě teda hodně překvapil ale docela to sedí proč ne, jak to dopadlo.
Wajny
  9. 6. 2016, 10:27
Poslední díl série mě dostal, takový konec jsem vůbec nečekala, ale i tak mi přišlo, že sem krásně pasoval. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo jak si vlastně Call "vybrala" svého alfu. Mně byl sympatičtější právě ten druhý. 5*
Janice001
  3. 1. 2015, 20:24
Tenhle díl je pro mě nejlepší ze série. Mnohem víc napětí, dobrodružství, zvratů... to všechno mi chybělo v 1. i v 2. díle. Neříkám ale, že to v předešlých dílech není. Plus je i to, že jsem celý ten děj chápala. Nikde nebyl zmatek apod. Klobouk dolů za ukončení. Konec je prostě úžasný.
Dala bych 100%, jenže chvílemi jsem se do čtení opravdu nutila.
Rozhodně si přečtu i Kořeny. Ale doufám, že mi to ten dobrý dojem nezkazí.
MichalaT.
  28. 9. 2016, 23:18
Třetí díl opět perfektní, i ta slzička ukápla. Konec knihy byl strhující a neočekávaný, mile mě to překvapilo.
*Terez*
  23. 7. 2012, 20:57
A je to tady! Závěr postupně se zlepšující série knih... Hledání částí meče je zajímavé a poutavé ve spojení s řešením vztahu,jak ústřední trojice,tak i ostatních postav (Connor a Adne,Sabine a Ethan,Ansel a Bryn,...) Zvláště dvojice Connor+Adne mě bavila nejvíce,protože už od chvíle,kdy se v knize poprvé objevili jsem doufala,že se dají dohromady... Závěr byl velkolepý,ale přišla s ním,pro mě,velká ztráta,protože umřel Ren-můj favorit v souboji o Callino srdce... Shay mě od začátku vytáčel,ale tak co už... Poslednímu dílu dávám 100%,i přes to,že si Calla vybrala špatně (dle mě)...
Lajdenka
  22. 4. 2012, 13:54
Po přečtení prvního dílu jsem byla knihou zklamaná, vnitřní monology, pokud se to tak dá nazvat knize spíše ublížily a dodaly "puberťácký" pocit. Děje nebyly propracované, ač dané téma skýtalo mnoho možností, dialogů a myšlenek. Byla jsem zvědavá jak se příběh vyvine, proto jsem vzala do rukou i další díly. Třetí kniha byla v tomto ohledu naprostý obrat, lépe propracovaný děj a postavy, autorka zde mohla rozvinout svoji fantazii, není to žádné velkodílo, ale myslím, že jde o povedenou knihu.
Sylvia
  14. 3. 2012, 20:11
Knížku jsem měla do tří dnů přečtenou, je to výborná knížka. Od prvního dílů velice promyšlená a miluji tuto sérii. Není to jako ostatní knihy, které čerpají z internetu co teď letí a co čtou. Autorka se nebála vymyslet si něco sama .. a BUM je to trhák. Ovšem mě mrzí jak dopadl osu Rena.. Aby jsem se přiznala, u té knihy jsem brečela 3x. Víte, když se všichni spojí a najednou najdou sílu, či si vyjádří lásku tak mě to vždy dojme. Mohu jenom chválit!!!