Věčná dobrodružství kapitána školky

Věčná dobrodružství kapitána školky Originální název: The Ongoing Adventures of Captain Kindergarten

Argo - 2011

Argo (2011) 168

Knihu Fulghumových úvah a vyprávění stačila krátce před svou smrtí sestavit autorova dvorní redaktorka Eva Slámová. Zadání pro výbor z autorových krátkých textů znělo takto: má to být knížka speciálně pro českého čtenáře a jeho českou mentalitu (v této podobě v angličtině nevyjde). Hned první text tedy pojednává o tom, jak slavný spisovatel čůrá komusi na plot. Fulghum se věnuje svým obvyklým tematickým okruhům, zejména pozorování svých bližních (zvlášť ho zajímají děti a jejich rodiče) i sebe sama, a filosofickým důsledkům běžných, každodenních činností (třeba praní prádla a čištění zubů). Fulghumův živočichopis v krystalické podobě. (Založil/a: Kejtí)

Michelle S
  1. 3. 2013, 17:40
Fulghum mě snad nikdy nezklame, opět kniha plná milých, občas veselých, občas smutných příběhů, nad kterými se člověk zamyslí. A musím se přiznat, že příběh vzniku této knížky, popsaný v předmluvě, mě opravdu dojal:-(
Falbala
  23. 5. 2012, 18:41
Asi jsem měla velká očekávání, ale knížka mi přišla v porovnání s dřívějšími díly prázdná. Pár hezkých myšlenek na motivy, ke kterým se Fulghum stále vrací. Tak 3 dobré příběhy a zbytek prázdno. Postrádám originalitu prvních knížek.
hankabar
  7. 7. 2013, 21:44
Měla jsem to štěstí, že mně kamarádka vzala do kavárny, kde z této knihy předčiltal pan Somr. Skvělý zážitek! Druhý den jsem si šla knížku koupit :-) Příjemné čtení. (mimochodem bylo by opravdu skvělé, kdyby nějaký výběr z Fulghuma pan Somr načetl jako audioknihu.)
krisa83
  10. 4. 2012, 21:12
Tahle knížka se panu Fulghumovi povedla.. četla jsem ji v práci.. Většinou čtu v posteli večer, ale tahle knížka byla něco jako minutkový balzám.. stačilo se s ní na chvíli někam zavřít a přečíst si jednu kapitolku a myšlenky se rozutíkaly od stresu a mozek dostal "kafíčko" energie na další práci.. takový filosofický závan v hlavě:)