Tintin v zemi Sovětů

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-00-02846-0

Albatros (2011) 978-80-00-02846-0 141

Tintinova dobrodružství (1)

Reportér Tintin a jeho psík Filuta se vydávají do revolučního Ruska, aby tam zažili neuvěřitelná dobrodružství a se slávou se vrátili zpět. Tak se v lednu 1929 v Belgii zrodila jedna z nejslavnějších komiksových postav – reportér Tintin.

Jeho úplně první příběh je celý černobílý a hlavní postava teprve získává své obrysy, které si pak podrží dalších 54 let. Komiks je však neobvykle dlouhý a má celkem 140 stran.
Je zajímavou četbou pro všechny příznivce Tintina i neobvyklým tipem pro sběratele komiksů. Belgický tvůrce Hergé se nám tu představuje kresbou, která teprve dozrává, ale je patrné, že je to kreslíř, který dbá na detaily, historicky věrné kulisy i na humor, kterým zlehčuje napínavý příběh s mnoha honičkami a zázračnými útěky. (Založil/a: mvesper)

HeM
  11. 8. 2012, 11:31
Nebylo to špatný, ale spíš je to jeden z těch slabších dílů i když některé díly jsou horší, než tenhlenc tenc..
Desmond
  26. 11. 2013, 19:43
Na komiksu je vidět, že jako žánr teprve vznikal. Tintin se dost často dostává do svízelných situací a způsob, jakým z nich uniká je dost často až stupidní. Mělo to však i světlé stránky. Některým vtípkům se zasmát dalo. Celkově však jde o dílko poněkud hloupoučké. Chápu však, že je to dáno dobou vzniku.
Jokolo
  19. 9. 2013, 21:46
No jo, je to prvotina. A je to znát. S pozdějším Tintinem to moc společného nemá, ale i tak je to občas vtipné. Ale nijak zvlášť. Spíš asi jen pro fajnšmekry. Jako jsem já :)
jjitka
  12. 2. 2014, 23:57
Ani jsem zprvu netušila, jaký poklad se mi to do ruky dostal - první díl Tintina, dá se říct v původním provedení. Tintin je Tintin a je prostě skvělý!