Tintin v Kongu

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-00-02712-8

Albatros (2011) 978-80-00-02712-8 62

Tintinova dobrodružství (2)

V tomto příběhu se Tintin poprvé představil v barvě. Vydává se do Afriky na cestu plnou dobrodružství a nástrah. Během práce si Tintinův tvůrce Hergé ověřoval tvůrčí postupy, jimiž se mu pak dařilo po dlouhá léta zaujmout čtenáře. Komiksové album je rovněž pověstné pro spory, které se vedly nad jeho obsahem. Některým kritikům se zdálo, že Tintin je příliš krutý vůči zvířatům v Africe a že se chová přezíravě vůči domorodcům. (Založil/a: mvesper)

HeM
  11. 8. 2012, 11:32
Moc mě to nevzalo doufal jsem, že to bude dobrý jako první díly, aspoň třeba jako Tintin v Americe, ale špatný to vyloženě nebylo..
Desmond
  3. 12. 2013, 11:11
Když si odmyslím příběh - který není dvakrát vydařený -, zůstává komiks jako výpověď o tehdejším vztahu Belgičanů ke Kongu, jako své kolonii. Zrovna lichotivý obrázek to není.
Jokolo
  19. 9. 2013, 21:50
Ani zdaleka to nedosahuje kvalit ostatních dílů, srovnatelné maximálně s Tintinem v zemi Sovětů. Jednoduchý humor, Tintin zde není až tak výrazný, spíše jen tak dějem "proplouvá" a občas narazí na nějaké zvíře a obleče si ho na sebe. Asi jsem holt moc zdeformovaný pozdějšími výbornými díly
Václav Werner
  23. 2. 2015, 20:36
První díl Tintina co jsem četl. A dnes už mám přečtené všechny.Jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.
kacer_rampa
  24. 6. 2015, 14:41
Nepřijde mi to příliš vhodné pro dětské čtenáře - Tintin je tu už světoznámý reportér a očividně mu sláva zaslepila oči. Témata rasové nekorektnosti a krutosti na zvířatech nepůsobí ani trochu jako nadsázka a oproti ostatním Tintinovým komiksům nejsou tyto situaci ani příliš vtipné.