Žezlo krále Otokara

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01987-1

Albatros (2007) 978-80-00-01987-1 62

Tintinova dobrodružství (8)

Neohrožený reportér se s pejskem Filutou tentokrát vydává do Syldávie, aby tam doprovázel podivného profesora a znalce starých pečetí. Přitom narazí na spiknutí proti syldavskému králi a v krkolomné honičce pronásleduje lupiče starého žezla, bez něhož prý žádný syldavský král nemůže vládnout.

---
Původně vyšlo v roce 1939 černobíle, barevně pak poprvé v roce 1947. (Založil/a: mvesper)

Jokolo
  19. 9. 2013, 22:14
Jeden z mých TOP Tintinů. Cestování po světě, létání letadlem z kontinentu na kontinent je zde krásně vystřídáno atmosférou nádherně vytvořené Syldávie, propracované do nejmenšího detailu. Krásná typická evropská zemička.
Potěšily mě i odkazy na Českou Republiku, kterých je v komiksu až podezřele moc.
Kadlec a Tkadlec tu opět řádí, ačkoliv záminky pro jejich zasazení do děje jsou čím dál neuvěřitelnější! Ale mě to vůbec nevadí. Já je zbožňuju.