Válečný kůň

Válečný kůň Originální název: War horse

PRAGMA - 2011
ISBN: 978-80-7349-267-0

PRAGMA (2011) 978-80-7349-267-0 174

Píše se rok 1914 a Joey, milovaný kůň farmářova syna Alberta, je prodán armádě a vržen doprostřed 1. světové války na západní frontu. Když Joeyho odvlečou, Albert na něj stále nemůže zapomenout. Když obdrží znepokojivou zprávu, rozhodnute se najít svého koně a dovést ho zpět domů.
Válečný kůň je působivý příběh se silným mírovým poselstvím. Stal předlohou k velmi úspěšné divadelní hře, oceněné celou řadou cen včetně Tony Award hned v pěti kategoriích, a k rozhlasové adaptaci vysílané BBC Radio. Byl také přepracován do podoby scénáře ke stejnojmennému filmu, který v roce 2011 natočil Steven Spielberg. (Založil/a: Fabienne)

Michael Morpurgo Michael Morpurgo
*05.10.1943

Matata123
  15. 8. 2016, 22:03
Kniha, kterou jsem četla snad třikrát. Ne proto, že bych jí nerozuměla, ale proto, že byla tak nádherná. Ukázala, že pravé přátelství je navždy a že se nikdy nemáme vzdávat, protože i když jsou věci sebevíc komplikované, láska si vždycky najde cestu. Válečný kůň je kniha, kterou by si měl přečíst každý. Dojímá, rozpláče, působí bolest... a taky obrovsky zahřeje u srdíčka. ♥
veronikaS
  8. 4. 2016, 0:28
Knihu podobné této jsem ještě v rukou nedržela a jsem na tisíckrát ráda, že se mi do nich dostala. Kniha má hlubší myšlenky, někdy mi neskutečně trhala srdce, jindy mě trošku naštvala, ale přesto byla úžasná a ještě dlouhou dobu mi bude ležet na duši. Joey mi ukázal jiný svět, svět ve kterém je velká koňská duše vržena tam, kde nemá co pohledávat, a to v místě kde se střetává lidská nenávist, zloba a touha po moci. Joey je jedním z nejlepších koní co znám a vždy bude mít místo v mém knižním srdci ♥ .