Originální název: Království za botu

ISBN: 978-80-7222-520-0

Víkend (2008) 978-80-7222-520-0 240
Víkend (2000)
Víkend (1995)

Šestnáctiletá Bára Jandíková, studentka střední oděvnické školy, má kromě maminky, která před šesti lety tragicky zemřela, všechno, co si může přát - prima tátu, se kterým si dobře rozumí a s nímž zvládá vaření i ostatní domácí práce, kamarádky ve škole a spoustu přátel mezi kluky.
V okamžiku, kdy jí táta zcela nečekaně oznámí svůj úmysl znovu se oženit, se Báře hroutí celý svět. Ztrácí své výsostné postavení a spolu s náhradní matkou získává i nevlastní sestru Denisu - a nenávidí je obě. Tím spíš, když hezká a milá Denisa vrozenou bezprostředností přetáhne na svou stranu Bářiny přátele! Bára si připadá všemi opuštěná, zrazená a podvedená. Vrhá se po hlavě do dobrodružství s neznámým klukem, avšak mejdan má přímo katastrofální následky a Bára si zavaří další nemalé starosti.
Dostat se ze svízelné situace není vůbec jednoduché a Bára musí postupně znovu najít cestu jak ke starým kamarádům, tak k tátovi, „maceše" i Denise - a také po tvrdé lekci v době objevit odvahu na nový vztah se sympatickým jachtařem Ondrou.

mishelin
  11. 3. 2012, 17:34
Když mě bylo 15 tak jsem tuto autorku hltala a musím přiznat, že i teď si jednu z jejich knížek z mé knihovničky vezmu a přečtu si ji-vrátí mě do mého mládí:-)
Angelo Vanelli
  23. 6. 2013, 23:35
Už ani nevím, proč jsem si tuhle knížku chtěl přečíst, ale stalo se. A ačkoliv je to knížka spíše pro holky, a to já nejsem, přesto se mi líbila a se zájmem jsem ji četl. Je to krásná knížka o lásce dospívajících lidí a neočekávaných přihod kolem ní.
lucieturcekova
  16. 8. 2012, 19:06
Sice jsem měla na Báru místama nervy, jak se k Pavle a 'sestře' chovala, ale i tak mě kniha hodně bavila, hlavně Ondra to pořádně oživil:P