Hrobka

Hrobka Originální název: The Tomb

Knižní klub - 2004

Knižní klub (2004)

F. Paul Wilson, proslavený autor hororu, science fiction a vůbec žánrů pohrávajících si s napětím, bizarností či hrůzou, začal v první polovině osmdesátých let psát sérii knih s Opravářem Jackem. Ačkoliv si v průběhu času od svého hrdiny mnohokrát odběhl k tématům a postavám jiným, chlapík, který nemá sociální pojištění, neplatí daně a pro úřady zkrátka neexistuje, se ukázal být dostatečně živým charakterem, aby svého duchovního otce přiváděl k vymýšlení stále nových příběhů až do dnešních dnů. Kouzlo Opraváře Jacka totiž tkví právě v jeho anonymitě - teprve muž, který se pohybuje vně společenských pravidel, dokáže na zakázku řešit případy, na něž státní aparát ani policie zkrátka nestačí. V Hrobce, románu stojícím na samém začátku "opravářské" řady, se původně běžná práce stane pro Jacka záležitostí navýsost osobní, a navíc ho přivede do spárů smrtelného nebezpečí. Vždyť ve hře není nic menšího než hnízdo indických démonů, kteří se zčistajasna usídlili uprostřed New Yorku. (Založil/a: malc8k)

illy
  19. 3. 2013, 7:50
Století stará prokletí, indičtí démoni. Námět jak vystřižený z pulpových románů padesátých let. Vše zasazeno do moderní doby, sympatické postavy a výborně odsýpající děj. Komu nevadí brakovka, fantastikou říznuté současné dobrodružství - ať neváhá. Opravář Jack je zkrátka dobré oddechové čtení.
Pend
  3. 5. 2013, 16:08
Celkem slušný horror, u kterého jsem si vzpomněl na staré sešity Johna Sinclaira. Jak napsal illy - brakový námět. Trochu mi vadil předvídatelný děj a omlazující amulety, jinak pohoda. Těším se na další dobrodružství Opraváře Jacka.