Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Fata Morgána

92%
5 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Fata Morgána Originální název: Mirage
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 1999
ISBN: 80-7176-879-0
Počet stránek: 352
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (1999) 80-7176-879-0 352

Mladé vědecké pracovnici Julii Gordonové se podařilo proniknout do tajemného prostoru lidské paměti. Její výzkum by mohl znamenat významný pokrok při léčbě duševních poruch a nemocí souvisejících s odumíráním mozkových buněk, pro talentovanou a inteligentní Julii znamenal však daleko víc - podařilo se jí tak zachránit život vlastní sestře.
Julie a Samanta jsou dvojčata, avšak dvojčata zcela odlišná jak povahou, tak schopnostmi, a dochází mezi nimi k mnoha konfliktům, pro něž se sestry téměř nestýkají. Samanta, nadaná malířka, jednoho dne upadne do kómatu a lékaři jí nedávají žádnou naději na přežití. Julie se rozhodne zasáhnout, a díky své vědecké metodě se dostane do "krajiny vzpomínek" své sestry. Zjistí, že Samantu se zřejmě někdo pokusil zabít. Kdo, proč a jak?
Julie se musí vrátit daleko do své i sestřiny minulosti, aby odhalila zločince, jenž se pokouší zahladit stopy dávné vraždy dalším zločinem. Úspěch v souboji s vrahem jí přines nejen radost ze záchrany sestry, ale i nečekané poznání - Julie si uvědomí, jak hluboký vztah ji k sestře váže, a díky tomu přehodnotí i svůj dosavadní život.
Oblíbený žánr vědecko-fantastického románu tak přerůstá v důmyslný psychologický příběh o složité cestě za tajemstvím lidských duší. (Založil/a: malc8k)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

annihilation
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 3. 2012, 11:21
Ne každá jednovaječná dvojčata jsou stejná. O tom ví svoje Julie, která je povahově naprosto jiná, než její dvojče Samanta. Zatímco Sammi byla vždy umělecký typ, naše hlavní postava nade vše miluje vědu. Její nejnovější vynález, který dokáže proniknout člověku do krajiny jeho vzpomínek se nakonec rozhodne použít na své sestře, která z neznámého důvodu upadla do kómatu.
Možná takto námět nezní zas tak světoborně, ale v podání, které vám přichystá kniha je téměř magický. Autoři nám přichystali nejen velmi čtivý a napínavý příběh plný nečekaných zvratů, ale zároveň odkryli velmi zajímavé poznatky o lidské paměti. Některé naše vzpomínky nám zůstávají skryté, proč asi?
katze
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 8. 2014, 20:52
Škoda, že kniha není známější. Pro mne je kniha srovnatelná s detektivními příběhy tolik oblíbených severských autorů a ještě má něco navíc - nabízí fantastický prvek a mnohem více otázek k zamyšlení. Vývoj děje je těžko předvídatelný, což dělá knihu zajímavější. Kniha není napínavým detektivním příběhem od začátku, ale postupně se jím stává.