Zachraň mne a zemři

Zachraň mne a zemři Originální název: The Touch

Aktuell - 2001

Aktuell (2001)

Náhle dokázal dělat zázraky.
Po deseti letech praxe rodinného lékaře doktor Alan Bulmer náhle zjistí, že dokáže léčit i ty nejtěžší nemoci pouhým dotekem ruky. Nejprve tomu sám odmítá uvěřit a hledá racionální vysvětlení. Žádné však neexistuje, a tak Alan začne využívat tajemné síly, aby uzdravoval nevyléčitelně choré a trpící pacienty. Ale za všechno se platí...
Narušenou rovnováhu je třeba vyrovnat. Alan se svou schopnost sice snaží utajit, ovšem marně. O jeho zázračné moci se dozví veřejnost a od té chvíle se mu život změní v chaos a blázinec. Rozpadne se mu manželství, nemůže dál vykonávat lékařskou praxi. Postupně se proti němu obrátí rodina, kolegové a dokonce i sdělovací prostředky. Věří mu pouze bohatá, krásná, záhadná Sylvia Nashová a Ba, její vietnamský zahradník, kterého ještě v jeho vlasti uzdravil člověk se stejnou schopností zázračného doteku - dat-taj-vao. A Ba rovněž ví o kruté dani, kterou si dotek od svého nositele vybírá.
Náhle se objeví pomoc ze strany, odkud ji nikdo nečekal - od senátora Jamese McCreadyho, jenž prostřednictvím své Nadace zaměřené na lékařský výzkum nabídne prozkoumat podstatu Alanovy údajně zázračné schopnosti. Slibuje, že pokud nejde o podvod, pomůže Alanovi získat zpět ztracenou prestiž. Alen je na dně, a proto senátorovu nabídku přijímá. Ale teprve nyní ho čeká ta nejkrutější daň. (Založil/a: malc8k)