Mozaika Parsifal

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-794-9

Domino (2012) 978-80-7303-794-9 656
Domino (2006) 80-7303-275-9 650

Špionážní thriller oblíbeného autora.
Michaelu Havelockovi se zhroutil svět za jedné měsíční noci na španělském pobřeží. Na vlastní oči sledoval, jak jeho partnerka a milenka Jenna Karatsová padá pod sprškou kulek. Zastřelili ji lidé ze zpravodajské služby, pro kterou pracoval. Zdrcený Havelock nevidí jinou možnost, než ukončit práci agenta a začít nový život.
Pak ale na přelidněném římském nádraží spatří živou Jennu a pochopí, že vše bylo ve skutečnosti jinak. Vydává se po stopách krásné zrádkyně, ale tím nad sebou podepíše rozsudek smrti. Po celém světě jej pronásledují profesionální zabijáci, aby mu znemožnili rozplést síť zrady, kterou na něj upletl jeden z nejlepších špionů na světě. (Založil/a: jamalka)

Buřinka
  2. 10. 2016, 21:19
Super kniha od velkého autora. Shodou okolností byla první, kterou jsem od Ludluma četla, takže na ni nedám dopustit. Je napínavá po celou dobu a na konci se čtenář dočká doslova "nečekaného překvapení" (opravdu, není to fráze). Čte se velice dobře, děj ubíhá a přináší nečekané situace.
zuzsar
  27. 9. 2012, 9:59
Pro mě spolu s Bournovou totožností jedna z nejlepších Ludlumových knih. Výborně promyšlený příběh i postavy. Celá kniha je velmi napínavá, má bohatý děj a ve finále přichází nečekané překvapení. 650 stran jsem přečetla jedním dechem. Pro milovníky dobrých špionážních románů určitě ideální..