Luciferovo evangelium

Originální název: Lucifers evangelium

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3313-0

Knižní klub (2011) 978-80-242-3313-0 512

V dalším thrilleru s mysteriózní zápletkou tentokrát Egelandův hlavní hrdina, mladý archeolog Bjorn Belto, odhaluje tajemství rukopisu starého bezmála 4500 let. Nalezl jej italský teolog a démonolog Giovanni Nobile, jeho dcera je však vzápětí unesena. Pátrání po záhadné sektě, padlých andělích, ďáblech a démonech zavede Bjorna až do Iráku k troskám domnělé babylonské věže. Napínavý příběh s historickým podložím navazuje na úspěchy předchozích autorových knih – Konec kruhu (KK, 2007) a Strážci úmluvy (KK, 2009).

Ukázka z textu

Jediné, co tu chybělo, byly plameny. A Satan, samozřejmě. Lucifer, kníže pekel. Spolu s Belzebubem a ostatními démony. A výkřiky mnoha milionů zatracených duší ve věčném utrpení.
S pusou napůl otevřenou jsem zíral do temné hloubky jeskyně. A pak jsem se rozesmál. Byla to zvláštní reakce. Přece jenom jsem skončil v pekle. Ale zdálo se to tak neskutečné. Tak nepředstavitelné. Každý z nás si nese své vlastní peklo, napsal římský spisovatel Vergilius. Jen já jich mám několik. Vidět svého otce řítit se ze skalní stěny, vidět svoji matku, jak se vdává za milence – takové věci s vámi něco udělají. Celé roky jsem tyhle šílené obrazy, zvuky a myšlenky potlačoval. Tátův výkřik. Máminu zradu. Moje vlastní malé peklo. Časem to nebylo nijak lepší. Ti, kdo říkají, že se něco časem zlepší, lžou. Časem se nezlepší nic. Když se mi nervy zauzlovaly a napnuly, nebylo už žádné místo, kde bych mohl hledat útěchu. Jenom ve tmě a v tichu.
Jako tady.
V pekle. (Založil/a: Laponka)

Laponka
  28. 12. 2012, 17:02
Knížka se mi zdála vcelku dobrá, i když tak trochu přitažená za vlasy, až do doby, kdy autor zakomponovat mimozemš´tany. To zkazilo dojem z celé knihy, takže 60%.
felisr
  29. 12. 2013, 10:07
Už dlouho mě žádná kniha takhle nebavila. Skvěle napsané! "...čítárna ve vatikánském tajném archívu připomínala nějaký váhavý kostel, který by ze všeho nejraději byl knihovnou, ale ještě se pořádně nedokázal rozhodnout..." "...CC se na mě podíval, jako kdybych se mu právě svěřil, že ve volných chvílích pronásleduju lesní víly, omračuju je éterem a pomocí špendlíků si je připichuju do vitríny..."
Soptinka
  27. 6. 2013, 10:41
Moje první kniha od Egelanda a určitě ne poslední. Strhující děj hned od začátku.Žádné sálodlouhé povídání o ničem.Těším se na jeho další dobrodružství.