Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mrazivý okamžik

71%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mrazivý okamžik
Autor:
Originální název: Fruset ögonblick

Nejnovější vydání:
Jota - 2012
ISBN: 978-80-7217-944-2
Počet stránek: 480
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 15x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2012) 978-80-7217-944-2 480

Když Seju jednoho brzkého prosincového rána vzbudí telefon, uslyší vyděšený hlas Akeho, svého postaršího souseda, který prosí o pomoc. Je v hlubokém šoku poté, co před starým autoservisem objevil zmasakrované tělo neznámého muže. Seja se zrovna začala vzpamatovávat z rozchodu s přítelem a opatrně objevuje v životě ve svém maličkém domku na venkově novou sílu a svobodu. Avšak v okamžiku, kdy Akeho doveze k autoservisu, kde již policie zahájila vyšetřování, se vše obrátí naruby. Ve větru se pohupuje oprýskaný vývěsní štít: Thomas Edell — servis a vrakoviště. Nic netušící Seju zaplaví dlouho potlačované vzpomínky na minulost.

Mrazivý okamžik je debut, ve kterém autorka nástroji detektivní literatury vytesává podobu Švédska, jak ho nikdy z hlavní silnice nespatříme. S neuvěřitelným citem pro každodenní bytí člověka spřádá příběh několika životních osudů, které se dílem náhody i neúprosného vývoje událostí protnou a vyústí ve strašlivý zločin. Zločin, který se vyšetřovatelům v čele s komisařem Christianem Tellem na první pohled jeví jako zcela nepochopitelný. (Založil/a: al-ma)

(více)  
Camilla Ceder Camilla Ceder
*1.1.1976


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Fabienne
40% 40% 40% 40% 40%
  31. 5. 2012, 16:49
Pokud jsem Taně French za její poslední titul Na Věrnosti dala 3 hvězdičky, tak téhle knize nemůžu dát stejný počet. Tana má alespoň osobitý a zajímavý styl, ale Mrazivý okamžik mi připadne tak nějak "odvyprávěný" a v příběhu není nic, co bych netušila nebo si nedokázala vyvodit. Motiv zločinu a pomsty není nic nového a mám takový nejasný dojem, že základní kostru příběhu už odněkud znám. Nemohu říct, že by to byl jen dobře "řemeslně" zvládnutý počin - cítím, že autorka se hodně snažila. Má na to, aby stvořila dobrou detektivku - pokud najde originální téma. Nechci vás ale odradit od četby, třeba se vám kniha bude líbit, zvlášť pokud ještě nemáte moc načteno.
P. S. Tentokrát jsem v knize nenašla nic, co by stálo za citování - takhle vždycky poznám, že to není až tak dobrý příběh (podotýkám, že pro mě !!).