Tichý muž

Originální název: Rainwater

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-1733-7

Ikar (2012) 978-80-249-1733-7 208

Překvapivě komorní, mimořádný příběh z pera oblíbené autorky Sandra Brown se odehrává v městečku jižním Texasu za hospodářské krize 30. let minulého století. Ella žije osaměle, vede malý penzion, stará se o svého autistického synka, čelí každodenním starostem a od života vlastně už vůbec nic neočekává. Jenže znenadání se všechno změní, když se do jejího penzionu přistěhuje nový nájemník. Někdy k sobě lidé nacházejí cestu pomalu a opatrně... I krátký vztah však může být osudový, když do hry vstoupí láska. (Založil/a: al-ma)

MiriamBlahova
  8. 12. 2015, 13:58
Onehdy jsem opět po dlouhé době viděla film Forrest Gump a zpozorovala jsem velmi blízké propojení Forrestova dětství s výchovou Elly svého autistického synka. Obě ženy se poctivě starají o penziony, proudí zde klidná rodinná atmosféra, cítíte lítost nad osudem dětí a především na Vás dýchá (jak v Tichém muži tak ve Forrestovi) kouzlo venkova minulých dob. Samozřejmě nemůžu srovnávat úplně jiný film (a to ještě takového kalibru) k romantické knize, ale něco na tomhle příběhu bude. Hodnotím 4* za kouzelnou atmosféru a příběh ze života.
hannah2000
  18. 8. 2012, 15:50
Musím říci, že popis z anotace - Komorní příběh - velmi vystihuje tuto knihu. Kniha je jiná než ostatní autorčiny romány. Jedná se o nádherný, poutavě napsaný příběh. Do knihy jsem se začetla tak, ža jsem ji s pouze malými přestávkami odložila až po přečtení. Obdivuji, jak je kniha poutavě napsána, takže máte pocit, že jste také v penzionu a prožíváte vše s hlavní hrdinkou. Přestože jde v podstatě o milostný příběh, nechybí samozdřejmě i napětí a zcela nečekané zvraty. Také nechybí, kromě základního příběhu, i popis doby, v které se příběh odehrává. Knihu doporučuji jako příjemné čtení na dobu volna. 100% dávám, protože po dočtení mi zůstal z knihy velmi příjemný pocit.