Mlok 2005

Mlok 2005 Originální název: Mlok : sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2005

Cena Karla Čapka - 2005
ISBN: 80-239-5261-7

Cena Karla Čapka (2005) 80-239-5261-7 419

Sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2005

Cena Karla Čapka – to je nejprestižnější česká a slovenská literární soutěž žánru sci-fi. Prostřednictvím této sbírky se Vám dostávají do rukou nejlepší krátké povídky, povídky a román, které byly nominovány na místa nejvyšší.

Je zde opět sklizeň z polí české sci-fi a fantastiky za rok 2005. Biblický Adam hledá cestu zpět, Kowalski v pekle mezi levely počítačové hry, absurdní logika genetického vzorce na sourozence, past na noční můry a relativita délky lidského bytí… takové jsou náměty krátkých povídek. Ty delší jsou o využívání geneticky modifikovaných živočichů, vražedných bestiích na dalekém severu, smyslu života v časové smyčce, německých kolonizátorech mezi mamuty či povstání čarodějů. Jako bonus tentokrát fantasy román o exotické dívce Garonně, která vládne mečem i magií. To všechno a ještě mnohem víc na vás čeká v téhle knize, v podání autorů, kteří už jsou, nebo se možná brzy stanou, legendami.

Přehled vítězů:

Krátké povídky:
- Luboš Branda: Satan zařval – „Drž hubu, Kowalski!!!"
- Albert Čuba: člověk Adam
- Alexandr Kazda: Ohňostroj
- Jan Kovanic: Já chci sestřičku!
- Roman Splítek: Kolik času máš?

Povídky:
- Miloš Ferko: Mamuty tiahnu
- Martin Gilar: Nedobytná pevnost
- Jana Jůzlová: Obojek
- Martin Koutný: Carpe diem
- Konstantin Šindelář: Černý led

Román:
- Jiří Mazurek: Legenda o Garonně (Založil/a: mvesper)

Martin Koutný Martin Koutný

Alexandra Pavelková Alexandra Pavelková
*25.08.1966

Breath
  21. 7. 2014, 20:15
Dala bych 90%, ale to nejde :). Krátké povídky mě moc neoslovily, ale pak už to bylo lepší a lepší :).