Tristanova zrada

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-654-6

Domino (2011) 978-80-7303-654-6 416
Domino (2005) 80-7303-234-1 415

Je podzim roku 1940 a nacisté se nacházejí na vrcholu moci. Francie je obsazená, Británie čelí hrozbě invaze, Spojené státy zatím zachovávají neutralitu a Rusko uzavřelo podivné spojenectví s Německem.
V této ponuré době žije v Paříži syn významného amerického podnikatele Stephen Metcalfe. Je všeobecně znám jako lev salonů, ale pravý důvod jeho pobytu je trochu jiný: působí jako americký špion v Evropě. Náhodný zvrat osudu z něj učiní jediného člověka, který může uskutečnit tajný plán, jehož cílem je záchrana zbytku svobodného světa.
Metcalfe musí okamžitě odjet do válečné Moskvy, aby tam vyhledal – a možná i zradil – svou bývalou lásku, primabalerínu Velkého divadla, která se mezitím stala milenkou německého diplomata. Povinnost Metcalfovi velí splnit zadaný úkol i za tu cenu, že ztratí vše, na čem mu ještě záleží. Jeho nesnadná mise totiž ovlivní směr, kterým se budou ubírat dějiny, a selhání je proto nemyslitelné. (Založil/a: jamalka)

ondrasek
  23. 2. 2013, 7:08
Ač špionážní a politické romány moc nevyhledávám, s touto knihou jsem nadmíru spokojen. Jen mě štve, že nevím, nakolil se děj a všechny ty špionáže a infiltrace zakládají na pravdě historických událostí a nakolik jsou autorovou fantazií. Dávám lepších 80%.
corran
  4. 3. 2013, 13:33
Ten kdo má rád špionážní romány prolínající se zpět do minulosti, v tomto případě do 2. světové války, ten si čtení tohoto příběhu užije do posledního písmenka. Vtáhne vás do děje jako suchá houba. Jedna ze špiček Ludlumovy tvorby.
porky
  12. 9. 2014, 20:54
Ať už máte na knihy Roberta Ludluma jakýkoliv názor, nelze jim upřít, že jsou opravdu výjimečně čtivé. To platí i o románu Tristanova zrada zasazeného do období druhé světové války. Nutno Ludluma pochválit za velmi dobře zvládnuté zobrazení atmosféry války, především SSSR v době Stalinistického teroru. Samotný příběh pro mě byl originální a zajímavý, i když místy lehce naivní a taky občas předvídatelný. Taky měl z mého pohledu v poslední třetině trochu klesající kvalitu a bohužel nevygradoval tak, jako například Matareseův kruh. Přesto je Tristanova zrada dobrou knihou a já si její čtení užil i díky solidně napsaným postavám. Hlavně záporáci jsou zde výborní...:)